Fleszem z PGEE (19): Start sezonu przełożony

W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19, przełożone zostały inauguracje PGE Ekstraligi, 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej, a także odwołano marcowe wydarzenia. Zakazano również treningów oraz sparingów na torach żużlowych.

Dwie pierwsze rundy PGE Ekstraligi zostały przełożone. Tym samym najlepsza żużlowa liga świata ruszy, o ile pozwoli na to sytuacja, 17/19 kwietnia (3. runda).

TRULY.WORK Stal Gorzów podzieliła się smutną wiadomością o odwołaniu wyczekiwanego XVII Memoriału Edwarda Jancarza, który miał odbyć się 28 marca. Z pozytywnych informacji z Gorzowa – zwycięstwo Wiktora Jasińskiego w głosowaniu kibiców. W ramach wygranej, otrzymał motocykl na sezon 2020.

FOGO Unia Leszno również została zmuszona do zmiany planów. 70. Memoriał Alfreda Smoczyka został przełożony. Mimo to zawodnicy mistrzów dzielnie trenowali na swoim torze.

MRGARDEN GKM Grudziądz pochwalił się kevlarami na sezon 2020.

Mimo że grudziądzanie nie mogli spotkać się z kibicami, to zorganizowali spotkanie integracyjne drużyny. Byli m.in na torze gokartowym czy strzelnicy.

W drugim tygodniu marca, na toruńskim stadionie trenowało kilku zawodników PGE Ekstraligi, a wśród nich Antonio Linbaeck.

Z Opola przenosimy się do Torunia, gdzie dziś trenował Antonio Lindbäck 💪

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Poniedziałek, 9 marca 2020

Zawodnicy Motoru Lublin trenowali na innych obiektach, np. Wiktor Lampart wybrał się do Gorican.

Gorican – drugi dzień treningów

Drugi dzień treningów w Gorican już za mną 😎👌. Jutro po zakończeniu naszego wyjazdu napisze moje wnioski. Najważniejsze, że w końcu można potrenować 🏁🏁🏁

Opublikowany przez Wiktora Lamparta #47 Wtorek, 10 marca 2020

Przed zakazem przeprowadzania sparingów oraz treningów na swój tor wyjechali juniorzy ELTROX Włókniarza Częstochowa.

 

Dziś po zimowej przerwie na SGP Arena Częstochowa zawarczały motocykle. Próbne kółka na torze kręcili Mateusz Świdnicki…

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Wtorek, 10 marca 2020

Na koniec apel do wszystkich kibiców – w związku z sytuacją, spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19, prosimy dostosować się do zaleceń na czas stanu epidemicznego.

Karolina Szpringer