Fleszem z #PGEE (18): Zawodnicy trenują, toromistrzowie pracują – w powietrzu czuć wiosnę

Nie da się ukryć, że żużlowcy tak samo, jak kibice, tęsknią już za odgłosami motocykli żużlowych. Ciepła pogoda sprawiła, że zawodnicy odpalili motocykle crossowe, a toromistrzowie zaczęli pierwsze prace torowe w tym roku. Podsumowanie żużlowego tygodnia w PGE Ekstralidze przygotował Łukasz Woziński.

Słoneczna aura w naszym kraju zachęciła zawodników do wyciągnięcia z garaży swoich motorów crossowych. Trening i dobra zabawa to idealne połączenie.

O pogodę nie musieli martwić się zawodnicy FOGO Unii Leszno, którzy w hiszpańskim Lloret de Mar przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Oprócz jazdy na motorach crossowych, mistrzowie Polski trenują na rowerach oraz wylewają siódme poty na zajęciach pod okiem trenera, Tomasza Skrzypka.

Zawodnicy Stali Gorzów na przygotowania do sezonu wybrali polskie góry, gdzie odbył się Steel Camp. Jak widać, ekspertów od jazdy na nartach w Gorzowie nie brakuje.

 

Na torach PGE Ekstraligi ruszyły też prace związane z przygotowaniem nawierzchni.

Kibice Falubazu Zielona Góra już mogą planować pierwsze wizyty na torze przy W69 – klub przedstawił przedsezonowe plany sparingowe, a Martin Vaculik i Mateusz Tonder przejechali pierwsze okrążenia w 2019 roku.

Za to dział marketingu BETARD Sparty Wrocław musi chyba pomyśleć o wydzieleniu specjalnego sektora dla wyjątkowych kibiców.

Przerwa od żużla? Tak, ale nie od motoryzacji. Zawodnicy leszczyńskiego zespołu, przebywający w Hiszpanii, skorzystali z okazji i udali się do Barcelony, aby z bliska obejrzeć trening Formuły 1 z udziałem Roberta Kubicy.

Tydzień mocnym akcentem zakończono w Częstochowie – w piątek przy sali wypełnionej po brzegi odbyła się prezentacja forBET Włókniarza. Gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk z zespołem Akcent.

Łukasz Woziński