Fleszem z PGEE (16): Zgrupowania, spotkania, obozy, czyli ostatnie kroki przed wyjazdem na tory

Inauguracja sezonu zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy szlifują formę na stokach narciarskich, crossach oraz siłowniach i nie mogą się doczekać pierwszego wyjazdu na motocyklu żużlowym. Najciekawsze informacje z minionych kliku dni, dotyczące najlepszej żużlowej ligi świata zebrała Martyna Wolnik.

ROW Rybnik zakończył współpracę z Piotrem Świderskim, który w sezonie 2020 miał pełnić rolę trenera rybnickiej drużyny. Nazwisko nowego szkoleniowca znane będzie 1 marca.

Oświadczenie zarządu klubu w sprawie trenera Piotra Świderskiego. #Rybnik #G72 #Rekiny2020

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Poniedziałek, 17 lutego 2020

FOGO Unia Leszno zaprezentowała nowe kevlary na sezon 2020. Złoci medaliści PGE Ekstraligi 2019 zastosowali powiedzenie, że mistrzowskiego składu (oraz wzoru) się nie zmienia.

Mikkel Michelsen będzie zawodnikiem SPEED CAR Motoru Lublin do 2021 roku. Duńczyk poinformował o tym prosto ze zgrupowania we Włoszech wraz z prezesem klubu, Jakubem Kępą.

Zawodnicy ELTROX Włókniarza Częstochowa rozpoczęli obóz kondycyjny w Szklarskiej Porębie, natomiast leszczyńska FOGO Unia kolejny raz odwiedziła hiszpańskie Lloret de Mar.

TRULY.WORK Stal Gorzów zaprasza dziewczyny do wzięcia udziału w castingu, który zostanie ogłoszony wkrótce.

Falubaz Zielona Góra wystartował z piątą edycją zgrupowania ”60 godzin z Falubazem”. Zawodnicy odwiedzili uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków oraz podjęli rękawicę…kuchenną i spróbowali swoich sił w kuchni.

Trwa wizyta naszych żużlowców w Przedszkolu Miejskim nr 19 w Zielonej Górze!#60godzinzFalubazem #HejHejFalubaz!

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 21 lutego 2020

To była bardzo dobra szkoła gotowania. Kaczka, dorsz, sarnina i suflet na deser. Nasi zawodnicy z wszystkimi czterema…

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 21 lutego 2020

Rozpoczęła się zamknięta sprzedaż biletów (dla kibiców, posiadających karnet na mecze TRULY.WORK Stali) na XVII Memoriał im. Edwarda Jancarza. Z kolei od 2 marca wszyscy fani będą mogli nabyć wejściówki na to wydarzenie.

SPEED CAR Motor Lublin zorganizował petycję wspierającą projekt budowy nowego stadionu żużlowego. Klub wydał także oświadczenie w tej sprawie, a więcej o sprawie TUTAJ.

MRGARDEN GKM Grudziądz oraz ELTROX Włókniarz Częstochowa zaplanowały prezentację swoich drużyn oraz inne atrakcje dla kibiców. Częstochowianie spotkają się z fanami 28 lutego, a gościem specjalnym będzie m.in. Patrycja Markowska. Grudziądzanie z kolei zaprezentują się sympatykom 13 marca.

 

Po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery przez Grega Hancocka, pozostała do uzupełnienia stawka zawodników w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Lukę uzupełni Martin Smoliński, który już zaznał smaku ścigania wśród światowej czołówki.

Jedni kończą swoją przygodę z żużlem, drudzy ją wznawiają. Po siedmiu latach przerwy na tory zdecydował się wrócić Jason Crump. W nadchodzącym sezonie Australijczyk będzie zawodnikiem drużyny Ipswich Witches.

Martyna Wolnik