FLESZEM Z #PGEE (16): LUBELSKA BOMBA TRANSFEROWA ROZGRZAŁA KIBICÓW. KLUBY PGE EKSTRALIGI ZACZYNAJĄ SIĘ BUDZIĆ Z ZIMOWEGO SNU

Ubiegły tydzień zdecydowanie zdominowała informacja na temat bomby transferowej w Lublinie. PGE Ekstraliga poinformowała również o godzinach piątkowych i niedzielnych meczów. Zostały rozstrzygnięte kolejne lokalne plebiscyty, w których nie zabrakło akcentów żużlowych. Z kolei w Toruniu zawodnicy mieli okazję pierwszy raz w tym roku wyjechać na tor. Podsumowanie tygodnia przygotował Piotr Wieszczyk.

Beniaminek SPEED CAR Motor Lublin poinformował o tym, że osiągnął porozumienie z Grigorijem Lagutą.  Oficjalnie Rosjanin dołączy do drużyny w dniu otwarcia drugiego okienka transferowego – 15 maja. Dla lubelskiej publiczności wystąpi w meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi, podczas której przeciwnikiem będzie GET WELL Toruń.

Transfer Grigorija Laguty do Lublina rozgrzał do czerwoności media społecznościowe. Kibice, dziennikarze i działacze żużlowi z całej Polski rozpoczęli dyskusję na temat tego ruchu, który już można nazwać „niespodzianką roku”.

W Grudziądzu już teraz kibice ostrzą sobie apetyty na braterski pojedynek braci Laguta.

PGE Ekstraliga opublikowała informację na temat godzin meczów o których rozgrywane będą piątkowe i niedzielne spotkania w sezonie 2019. Wszystkie 64 spotkania będą transmitowanie na żywo przez dwie stacje – nSport+ i Eleven Sports.

Poznaliśmy również więcej szczegółów na temat szóstej edycji PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. W tym roku najlepsi ponownie zawitają do Gdańska 12 lipca. Start pierwszego biegu o 19.00.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy również kolejne rozstrzygnięcia lokalnych plebiscytów. Żużlowcy oraz działacze forBET Włókniarza Częstochowa zdominowali plebiscyt na najpopularniejszego sportowca regionu. W gronie najpopularniejszych działaczy znalazł się bowiem prezes częstochowskiej drużyny: Michał Świącik, z kolei w zestawie najlepszych trenerów nie zabrakło Marka Cieślaka. Natomiast do najlepszych sportowców regionu wybrano: Leona Madsena oraz Fredrika Lindgrena.

Wyróżnienia zostały rozdane również w Lublinie. Speed Car Motor Lublin został wybrany Drużyną Roku. Dariusz Śledź – Trenerem Roku, Wiktor Lampart zdominował klasyfikację na najlepszego młodzieżowca roku natomiast Andreas Jonsson znalazł się w pierwszej dziesiątce Najlepszych Sportowców Roku.

Również Patryk Dudek został wyróżniony w plebiscycie Gazety Lubuskiej. Warto przypomnieć, że nagrody w tym wydarzeniu zdobyli także Bartosz Zmarzlik (Najlepszy sportowiec), Stanisław Chomski (Najlepszy trener), a Stal Gorzów otrzymała nagrodę Najlepszego klubu w regionie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

W Toruniu rozpoczęło się odliczanie do startu sezonu. Zawodnicy GET WELL mieli okazję odbyć pierwsze próbne jazdy na MotoArenie.

Falubaz Zielona Góra buduje formę przed sezonem i rozpoczyna zgrupowanie w Szklarskiej Porębie pod nazwą „Falubaz Super Camp 2019

Tymczasem kibice w całej Polsce mogą budować swoją formę wspólnie z Bartoszem Zmarzlikiem, którego podpatrzyła na treningu klubowa kamera.

Lubuskie derby zimą? Dlaczego nie! Tym razem jednak obie drużyny rywalizują w innej kategorii. Łączą piękne z pożytecznym i kompletują skład podprowadzających na najbliższy sezon. W Gorzowie odbył się finał castingu  – „Stalowe podprowadzające 2019”

… natomiast w Zielonej Górze przeprowadzono kolejny etap naboru do „F16 Falubaz Girls”.

We Wrocławiu zimowe obrazki. Zimowy Stadion Olimpijski już nie może się doczekać pierwszych kibiców oraz powrotu najlepszej żużlowej ligi świata. Odliczanie trwa, podobnie jak zima…

W Częstochowie również odliczają. Oficjalna prezentacja drużyny na sezon 2019 już 22 lutego.

Na zakończenie  tygodniowego flesza, raz jeszcze najlepsze życzenia urodzinowe dla szanownych jubilatów. W minionym tygodniu 45 świeczek pojawiło się na torcie Piotra Barona… 

…. natomiast swoje 53 urodziny świętował Sławomir Drabik. Sto lat!

Piotr Wieszczyk