Fleszem z #PGEE (13): Czas zadumy, ferii i wspomnień

Połowa stycznia, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku minęła w atmosferze zadumy. To był jednak również czas ferii, przygotowań, nie tylko zawodników ale i klubów do sezonu. Niektórzy postanowili nawet wrócić do wspomnień sprzed 10 lat. Podsumowanie tygodnia przygotowała Alicja Labrenc.

Zamiast radosnych podsumowań związanych z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cała Polska, również żużlowa, pogrążyła się w żałobie. Zarówno kluby jak i zawodnicy przesyłali kondolencje w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

W niektórych województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Również żużlowcy postanowili spędzić trochę czasu na zimowym szaleństwie. Na stok wybrali się m.in. Krzysztof Buczkowski, Artem Laguta, czy Paweł Przedpełski.

Falubaz Zielona Góra przygotował dla najmłodszych ciekawą alternatywę dla półkolonii, organizując uczniom czas przy W69.

Uczniowie, którzy jeszcze wolnego nie mają, odrabiają dzielnie zadania domowe, np. z wf-u. Tak, jak młody fan Macieja Janowskiego.

Artystycznie również we forBET Włókniarzu Częstochowa, całą drużynę przedstawił na grafice Jakub Szczygieł.

Janusz Kołodziej ma już na koncie pierwszy sukces w Nowym Roku. Został bowiem Mistrzem Zimy Sjcam Super Rally w Sobkowie 2019, w kategorii SSV!

Również kluby nie próżnują i przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek. Falubaz Zielona Góra i CASH BROKER Stal Gorzów rozpoczęli castingi na podprowadzające w sezonie 2019.

Niektóre kluby przygotowują dla swoich kibiców coś specjalnego, jak Falubaz Zielona Góra i możliwość wynajęcia loży VIP na inaugurację PGE Ekstraligi. MRGARDEN GKM Grudziądz natomiast pracuje nad tajnym projektem, który ma być niespodzianką dla fanów.

GET WELL Toruń, MRGARDEN GKM Grudziądz oraz FOGO Unia Leszno postanowili wrócić na chwilę do przeszłości i powspominać czasy sprzed 10 lat, dołączając do zabawy #10yearschallenge.

 

Alicja Labrenc