Fleszem z PGEE (12): Nowe etapy przygotowań do sezonu

Ostatni tydzień obfitował w wiele ciekawych informacji – zakup praw telewizyjnych do 1. Ligi Żużlowej przez Platformę CANAL+, a także rozjaśnione plany treningowe FOGO Unii Leszno oraz STELMET Falubazu Zielona Góra. Do tego doszły świetne wiadomości z obozu Grzegorza Zengoty, a współpraca na linii gorzowsko-poznańskiej rozwinęła się na nowy etap. Podsumowanie żużlowego tygodnia w najnowszym wydaniu Flesza PGE Ekstraligi.

Do Platformy CANAL+ pełne prawa do transmisji 1 Ligi Żużlowej, która w latach 2020-2024 pokaże dwie najmocniejsze ligi z naszego kraju. PGE Ekstraligę także będzie można śledzić w ELEVEN SPORTS, która w sezonie 2020 ponownie transmitować będzie dwa piątkowe spotkania.

Z kolei Tomasz Gollob, otrzymał duże wyróżnienie. Kapituła konkursowa uhonorowała go mianem Bydgoszczanina Stulecia. Żywa legenda żużla, mistrz Świata z roku 2010 przez wiele lat związany był z Polonią Bydgoszcz, z którą zdobywał wiele tytułów. To samo wyróżnienie trafiło również do Zbigniewa Bońka, a laureaci otrzymali unikatowy Medal Prezydenta Bydgoszczy.

Dyrektor Sportowy ŻKS Polonia Bydgoszcz SA – Tomasz Gollob oraz wspierający bydgoską Polonię Prezes PZPN Zbigniew Boniek…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Pomagamy Polonii Wtorek, 21 stycznia 2020

Karty z punktowanymi treningami odkryły także drużyny FOGO Unii Leszno oraz STELMET Falubazu Zielona Góra. W obu przypadkach pojawiają się bardzo ciekawe propozycje, które niewątpliwie zainteresują większość kibiców. W przypadku leszczynian najciekawiej zapowiada się spotkanie ze Swindon Robins, których barw będą bronić m.in. Jason Doyle i Troy Batchelor.

Kolorowo również zapowiada się spotkanie zielonogórzan, którzy również znaleźli ciekawego przeciwnika spoza „podwórka”. W szwedzkim zespole zobaczyć można m.in. Krzysztofa Kasprzaka, Kacpra Worynę czy Jarosława Hampela.

Po straconym sezonie 2019, w końcu leczenie przyniosło oczekiwane efekty. Ubiegłoroczne złamanie nogi w trakcie jazd motocrossowych w Hiszpanii i komplikacje pooperacyjne nie wygrały z Grzegorzem Zengotą. – Po zabiegu… wszystko wyjęte, a noga dużo lepiej wyglądała w środku niżeli doktorzy zakładali. Więc chyba już ostatnie kółko przede mną – napisał Zengota na swoich mediach społecznościowych, prezentując komplet wymontowanych części.

W ostatnim czasie z kibicami spotkał się Bartosz Zmarzlik. Mistrz Świata i Najlepszy Sportowiec w Polsce najpierw odwiedził młodzież w jednej ze szkół pod Poznaniem, a potem już w samym mieście odbyło się spotkanie w jednym z hoteli, gdzie zawodnik TRULY.WORK Stali odpowiadał na różne i czasem zaskakujące pytania.

Jeszcze raz wracamy myślami do dzisiejszego spotkania z Bartosz Zmarzlik #95 👍 Wielkie podziękowania za pomoc w…

Opublikowany przez PSŻ Poznań Piątek, 24 stycznia 2020

Na pokładzie drugoligowego zespołu z Poznania pojawił się Piotr Paluch. To efekt kolejnej wymiany doświadczeń TRULY.WORK Stali Gorzów ze SpecHouse PSŻ Poznań, które współpracują ze sobą od listopada 2019 roku. Okazję do startów w poznańskich w sezonie 2020 otrzymają także juniorzy z Gorzowa.

Wiemy, że WIEEELU z Was czekało na tą informację… Współpraca gorzowsko 🔄 poznańska rozkręca się❗💙💛🖤Niezmiernie miło…

Opublikowany przez PSŻ Poznań Piątek, 24 stycznia 2020

Swoje kolejne urodziny obchodził także Piotr Protasiewicz. Kapitanowi STELMET Falubazu Zielona Góra życzymy kolejnych „trójek” i udanego sezonu!

Dziś dzień należy do PIOTRA PROTASIEWICZA, który obchodzi urodziny 🎂🎁🎉STO LAT KAPITANIE 😀#HejHejFalubazPiotr Protasiewicz Pepe Racing

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Piątek, 24 stycznia 2020

 

Grzegorz Rybak