FLESZEM Z #PGEE (11): Żużlowy nowy rok

Rok 2018 oficjalnie przeszedł do przeszłości. Nastał więc czas życzeń noworocznych, podsumowań, postanowień. Nie zabrakło też tego w drużynach PGE Ekstraligi. O to przegląd tego, co zdarzyło się w żużlowych klubach w minionym tygodniu, który przygotował Konrad Fligier.

W Sylwestra tradycyjnie każdy składa sobie życzenia na kolejny rok. Takie też uprzejmości składały przykładowo FOGO Unia Leszno, GET WELL Toruń czy SPEED CAR Motor Lublin.

Z ciekawym pomysłem dla kibiców wyszła CASH BROKER Stal Gorzów. Pierwsze trzy odnalezione słowa sugerują, co spotka ich w kolejnym sezonie.

Przy okazji poznaliśmy datę XVI Memoriału Edwarda Jancarza.

Skoro 2018 już minął, to czas go podsumować. Dobrą okazją do tego może być 9 zdjęć z klubowych Instagramów, które uzyskały najwięcej polubień.

Jak to z reguły bywa, zima zaskoczyła i spadł śnieg. Stadionami w nowych szatach pochwaliły się MRGARDEN GKM Grudziądz i Falubaz Zielona Góra.

Na śnieg też nie narzeka Matusz Tonder, który wraz z Patrykiem Dudkiem i innymi juniorami Falubazu Zielona Góra wyjechał na zimowe zgrupowanie do Białki Tartrzańskiej.

Mimo przerwy zimowej, niektórzy zawodnicy ścigają się na żużlu. W Australii ruszyły zmagania o mistrzostwo tego kraju. W pierwszej rundzie najlepszy okazał się Max Fricke. Trzeci był Chris Holder. W zawodach wzięli udział także m.in. Jack Holder, Brady Kurtz i Jaimon Lidsey.

Nowy rok to także przygotowania przedsezonowe. W pierwszych ćwiczeniach FOGO Unii Leszno uczestniczyli m.in. Jarosław Hampel, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Z kolei BETARD Sparta Wrocław realizuje noworoczne postanowienia. Zawodnicy brązowych medalistów minionego sezonu wzięli się więc ostro do treningów.

Tymczasem Bartosz Zmarzlik wybrał nieco inne dwa koła. Aktywne spędza czas na świeżym powietrzu.

 

Konrad Fligier