PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

FLESZEM Z PGEE (11): ŻUŻLOWCY ODBIERAJĄ NAGRODY, PIERWSZA PREZENTACJA W GRUDZIĄDZU

Do startu kolejnego sezonu PGE Ekstraligi zostało już mniej niż 90 dni. Żużlowcy cały czas szlifują swoją formę na obozach kondycyjnych, a kluby przygotowują się organizacyjnie do zbliżających się rozgrywek. Zapraszamy na kolejną odsłonę przeglądu najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. Tym razem tradycyjny Flesz przygotował Kamil Rychlicki.

W sobotę odbył się coroczny Bal Mistrzów Sportu. Podczas gali poznaliśmy sportowców nagrodzonych w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Statuetką Superczempiona uhonorowany został Tomasz Gollob. – To jest jedyny czempion, wśród moich czempionów, złoty. Jego Wartość jest absolutnie największa – powiedział Gollob po odebraniu nagrody.

Wśród dziesięciu najlepszych sportowców 2017, na szóstym miejscu, roku znalazł się Patryk Dudek.

FOGO Unia Leszno ogłasza nabór do szkółki żużlowej. Trener Roman Jankowski czeka na chętnych w wieku 10 – 15 lat. Jedynymi wymogami jest zgoda rodziców i dobra forma ogólnorozwojowa.

Dzieje się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Obiekt, który w sezonie 2017 cieszył się najwyższą frekwencją podczas rozgrywek PGE Ekstraligi, zyska dodatkowe miejsca siedzące.

CASH BROKER Stal Gorzów cały czas aktywnie wspiera zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Tomasza Golloba. W ramach akcji #ZawszeRazem dla Tomasza Golloba trwają między innymi charytatywne aukcje na Allegro http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=20830232, a już 3 lutego odbędzie się bal charytatywny dla Tomasza Golloba. Swój udział w balu potwierdziła już między innymi Anita Włodarczyk, która przekazała na licytację koszulkę ze swoim autografem.

Żużlowcy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra zakończyli już obóz w Białce Tatrzańskiej. Tymczasem klub poinformował już o pierwszych planach sparingowych przed zbliżającym się sezonem. Wiemy, że podopieczni Adama Skórnickiego spotkają się w dwumeczu z CASH BROKER Stalą Gorzów oraz wystąpią w towarzyskim turnieju Zenona Plecha w Gdańsku.

forBET Włókniarz Częstochowa – pod taką nazwą występować będzie w rozgrywkach PGE Ekstraligi w 2018 roku drużyna prowadzona przez Marka Cieślaka. W poniedziałek władze częstochowskiego klubu poinformowały o podpisaniu umowy ze sponsorem.

Po roku przerwy Chris Holder wraca do Poole Pirates. We wtorek brytyjski klub ogłosił podpisanie umowy z Australijczykiem na starty w sezonie 2018. To nie koniec dobrych informacji dla kibiców Holdera. Team Hancock Haj poinformował, że w cyklu Speedway Grand Prix Chris Holder będzie występował w jednej drużynie z Gregiem Hancockiem.

MRGARDEN GKM Grudziądz zaplanował już prezentację drużyny przed sezonem 2018. Odbędzie się ona już 9 lutego o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Nauczycielskiej. Od poniedziałku rozpocznie się sprzedaż biletów na to wydarzenie. Organizatorzy zapowiadają obecność wszystkich zawodników, którzy mają reprezentować żółto-niebieskie barwy w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Tymczasm Patryk Dudek zgarnia kolejne nagrody!

Kamil Rychlicki