Fleszem z PGEE (11): Tydzień pełen charytatywnych wrażeń i przygotowań

W ubiegłym tygodniu działo się dużo. Od zwycięstwa Maxa Fricke’a w IMA, udziału żużlowców w wydarzeniach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po ogłoszenie narodzin dziecka, a także ujawnienie nowego sponsora tytularnego Włókniarza Częstochowa.

Początek weekendu okazał się być szczęśliwy dla Maxa Fricke’a, który po raz drugi z rzędu został Indywidualnym Mistrzem Australii. W klasyfikacja końcowej Fricke zdobył 71 punktów, wyprzedzając Jacka Holdera (62 pkt.) i Rohana Tungate’a (59 pkt). Na miejscu za podium uplasował się Chris Holder (57 pkt). Cała czwórka uzyskała także przepustki do eliminacji FIM Speedway Grand Prix.

Ubiegły tydzień był także bardzo pracowity dla Macieja Janowskiego. W sobotę (11.01) wraz z Kacprem Woryną wzięli udział w 11. edycji legendarnego kosmicznego grania w Jastrzębiu-Zdroju.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Maciej Janowski i Przemysław Liszka gościli na wrocławskim rynku. Na stoisku BETARD Sparty można było sprawdzić swoje siły na symulatorach, na których ćwiczą zawodnicy, a od potem była okazja zdobyć autografy od zawodników. BETARD Sparta Wrocław podarowała także na aukcje charytatywną WOŚP kevlar Vaclava Milika z minionego sezonu PGE Ekstraligi.

Dziś na wrocławskim Rynku, podczas 28. finału przekazaliśmy na aukcje charytatywne WOŚP ligowy kevlar Betard Sparty…

Opublikowany przez WTS Sparta Wrocław Niedziela, 12 stycznia 2020

Do pomagania na rzecz WOŚP przyłączyła się także drużyna ELTROX Włókniarza Częstochowa. Klub przekazał na licytację gadżety, a także zaproszenie na tzw. live cooking.

STELMET Falubaz Zielona Góra także nie pozostawał obojętny podczas 28. Finału WOŚP. Klub przeznaczył na licytację m.in. obrazy z wizerunkiem drużyny czy przejazd samochodem Piotra Protasiewicza.

W niedzielę wspólnie z całą Polską zagraliśmy w 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!#HejHejFalubaz

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Wtorek, 14 stycznia 2020

Drużynowy Mistrz Polski, FOGO Unia Leszno, również dołączył się do działań na rzecz Orkiestry, przekazując gadżety na licytację. Jeden z żużlowców leszczyńskiego zespołu, Janusz Kołodziej, przekazał na licytację swój softshell z sezonu 2018.

Oprócz akcji charytatywnych żużlowcy intensywnie przygotowywali się do nadchodzącego sezonu. Maciej Janowski ćwiczył nie tylko na siłowni, lecz także w terenie.

Bracia Pawliccy również udali się na kolejny trening. Przemysław i Piotr wybrali opcję motocrossową.

Odliczanie do nadchodzącego sezonu rozpoczął także Bartosz Zmarzlik, który postanowił wybrać się na Majorkę, gdzie przygotowuje się, jeżdżąc m.in. na rowerze.

W tym tygodniu ogłoszono także powiększenie się żużlowej rodziny. Vaclav Milik wraz ze swoją partnerką, udostępnili krótki filmik, na którym nie ukrywali radości z nowego etapu życia.

View this post on Instagram

👼😊😊 @rakovanikola

A post shared by Václav Milík (@vaclav.milik) on

Sezon 2020 zbliża się wielkimi krokami, dlatego też przyszła pora na ogłoszenie dużych zmian pod Jasną Górą. We wtorek (14.01), podczas konferencji prasowej, Włókniarz Częstochowa przedstawił nowego sponsora tytularnego, którym została firma ELTROX.

#BialoZielonaRodzina Eltrox Włókniarz Częstochowa❗Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego🤜🤛💚

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Wtorek, 14 stycznia 2020

Kibice TRULY.WORK Stali Gorzów nie mogą narzekać na nudę w swoim klubie. Klub poinformował o premierze filmu o gorzowskiej drużynie na wielkim ekranie, która odbędzie się już 22 stycznia 2020 roku.

2️⃣2️⃣▫️0️⃣1️⃣▫️2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ – tego dnia zaprezentujemy Wam film promujący nadchodzący sezon❗️Zanim jednak video…

Opublikowany przez Stal Gorzów Wtorek, 14 stycznia 2020

Gorzowski klub ma już również zaplanowane pierwsze treningi przed nowym sezonem. Przeciwnikami TRULY.WORK Stali będą zespoły z Grudziądza oraz Wrocławia.

Z karnetem na sezon 2020 wszystkie sparingi zobaczysz za darmo ❗️ Poniżej planowane daty spotkań przed sezonem, a to nie wszystko co planujemy 😉

Opublikowany przez Stal Gorzów Piątek, 17 stycznia 2020

W środę (15.01) rozpoczęła się sprzedaż karnetów na domowe mecze ROW-u Rybnik na sezon 2020. Karnety można kupować w siedzibie klubu na stadionie przy ul. Gliwickiej 72 (od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16).

Rozpoczynamy sprzedaż karnetów na sezon 2020! #YNOROW #G72 Szczegóły i ceny karnetów oraz jednorazowych biletów…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Wtorek, 14 stycznia 2020

MRGARDEN GKM Grudziądz pochwalił się dołączeniem do zespołu szkoleniowego nowego trenera od przygotowania fizycznego – Grzegorza Jasińskiego.

Mistrz Polski ma już gotowy skład… podprowadzających. W minionym tygodniu odbył się finał castingu, a w jury zasiedli m.in. zawodnicy FOGO Unii.

Za nami casting na podprowadzające w sezonie 2020!😍 W Radiotece zasiadło jury złożone z zawodników #KSUL i…

Opublikowany przez Unia Leszno Czwartek, 16 stycznia 2020

„Po jednej nutce poproszę!” – żużlowe podsumowanie tygodnia kończy wiadomość o udziale Dominika Kubery, Kacpra Woryny i Szymona Woźniaka w programie rozrywkowym „Jaka to melodia?”. Nagranie już w sobotę (18.01), natomiast emisja odcinka 15.02.

Przeczytaliście już najnowszą informację tego dnia? 🤔 Żużlowcy w programie muzycznym? 🤔😁 Dlaczego nie! 😃🎤🎻Zapraszamy przed telewizory 15 lutego 😊🎺🎥To po ilu nutkach? 🎼🎵🎶

Opublikowany przez Dominik Kubera Racing Czwartek, 16 stycznia 2020

Julia Pożarlik