FLESZEM Z #PGEE (10): Magia Świąt

Ostatni tydzień 2018 roku przyniósł moc świątecznych i noworocznych życzeń. Rozpoczęły się również pierwsze podsumowania nie tylko sezonu sportowego, ale i całego roku. Ubiegły tydzień to również ostatnie trofea dla niektórych zawodników. Co jeszcze zdarzyło się w zespołach PGE Ekstraligi? Podsumowanie przygotowała Nikola Łączka.

Kibice mogli liczyć na moc świątecznych życzeń od większości ulubionych zawodników i drużyn PGE Ekstraligi.

Drużyny z Lublina i Leszna przygotowały nie tylko życzenia, ale i drobny upominek dla swoich fanów. 25 grudnia ukazał się dokument stacji nSport+ „Czarny Charakter”, przedstawiający historię SPEED CAR Motoru. FOGO Unia natomiast postanowiła przedłużyć rezerwacje miejsc dla posiadaczy karnetów na przyszłoroczny sezon.

Zawodnicy stęsknili się za żużlem tak bardzo, że postanowili startować nawet podczas świątecznego odpoczynku. W drugi dzień Świąt bracia Chris i Jack Holder wzięli udział w „Jason Crump Classic Cup” w australijskim Kurri Kurri, zajmując kluczowe pozycje (odpowiednio pierwsze i czwarte). Z kolei Max Fricke dwa dni po świętach sprawił sobie prezent wygrywając, z kompletem punktów, Mistrzostwa Stanu Południowa Australia.

Czarny sport to nie tylko zawodnicy i kibice. Dobrze wie tym CASH BROKER Stal Gorzów, która rozpoczęła castingi na podprowadzającą.

W Falubazie Zielona Góra, jak w większości innych klubów, przyszedł czas na podsumowanie sezonu, w tym także na nominacje do plebiscytu „Tygodnika Żużlowego”, które otrzymali Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i były już zawodnik drużyny – Grzegorz Zengota.

Świąteczna gorączka nie powstrzymała zawodników przed udziałami w akcjach charytatywnych. Bracia Pawliccy zamienili się w Świętych Mikołajów, aby wręczyć paczki najmłodszym z Domu Dziecka w Lesznie.

Nikola Łączka