Fleszem z #PGEE (1): wracamy!

Wraz z zakończeniem sezonu żużlowego w Polsce powraca seria „Fleszem z #PGEE”, w której podsumowujemy wydarzenia mijającego tygodnia. Motocykle już pochowane w garażach, jednak nie oznacza to całkowitej ciszy w PGE Ekstralidze. Co wydarzyło się w czasie ostatnich dni? O tym w naszym artykule.

W Tarnowie doszło ostatnio do pożegnania jednego z zawodników. Na oficjalnym profilu GRUPA AZOTY Unia Tarnów na Facebooku poinformowano, że z zespołem po czterech latach startów rozstaje się Kenneth Bjerre.

Beniaminek PGE Ekstraligi 2019 nie próżnuje. Po informacjach o pozostaniu w SPEED CAR Motorze Lublin Andreasa Jonssona, Wiktora i Dawida Lampart oraz Roberta Lamberta, przyszedł czas na kolejne dobre nowiny. Klub ogłosił, że dwa projekty na prace remontowe przy stadionie zostały wybrane w budżecie obywatelskim.

Z kolei FOGO Unia Leszno wciąż świętuje zdobycie złotych medali PGE Ekstraligi. Mistrz Polski zachęca szkoły do udziału w zajęciach z trenerem klubu – Tomaszem Skrzypkiem. Fot. Oficjalny profil klubu na Twitterze

Do otwarcia okienka transferowego pozostało kilka dni, jednak już trwają przygotowania do prezentacji drużyn na 2019 rok. Jednym z klubów, który rozpoczął działania jest Falubaz Zielona Góra, który organizuje wydarzenie w połowie listopada. Fot. oficjalny profil Facebook klubu.

Trwa również sprzedaż biletów na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Na ten moment jest ponad 30 tysięcy zajętych miejsc. Wejściówki dostępne są na kupbilet.pl. Dodatkowo także w punktach sprzedaży bezpośredniej: Empik, STS i Kolporter.

Co słychać u zawodników? Leon Madsen postanowił wykorzystać przerwę zimową na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa nie zapomniał jednak o treningach przygotowawczych do nowego sezonu.

Artem Laguta również aktywnie wykorzystuje wolny czas. Rosjanin wybrał się w rodzinne strony do Władywostoku. Tam odpoczywa i…wciela się w rolę operatora koparki.

Żużlowa Reprezentacja Polski bierze udział w głosowaniu na „Legendy Stulecia”, który organizowany jest przez portal Onet. Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane 12 listopada. Więcej informacji TUTAJ