Fleszem z eWinner 1. LŻ i 2. LŻ (3): kluby działają podczas okna transferowego

1 listopada otworzyło się żużlowe okienko transferowe. Potwierdzenia transferów i odnowienia kontraktów zalały konta społecznościowe klubów. Przyjrzeliśmy się temu, co zadziało się w klubach pierwszej i drugiej ligi żużlowej w minionym tygodniu.

Orzeł Łódź nie pokazał jeszcze żadnych nowych zawodników. Jednak klub ten obiecuje, że „nie śpi” i poinformował o przedłużeniu współpracy z trenerem Adamem Skórnickim.

Adam Skórnicki

🆕✍️ Trener Adam Skórnicki zostaje z nami. Szkoleniowiec poprowadzi drużynę w sezonie 2021 🔝Od 1 listopada zgodnie z przepisami można kontraktować zawodników na sezon 2021 w eWinner 1. lidze. Okno transferowe potrwa do 15 listopada 2020 roku. W ciągu najbliższych dni będziemy prezentować zawodników, którzy pojadą w zespole KŻ Orzeł Łódź w nadchodzącym sezonie 🙂💥

Posted by KŻ Orzeł Łódź on Friday, November 6, 2020

Jakub Jamróg przechodzi z Motoru Lublin do ekipy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, co można nazwać małym hitem transferowym w eWinner 1. Lidze Żużlowej.

Gdański zespół dołącza też do klubów, które pochwaliły się pracami torowymi i przygotowaniem do nadchodzącej zimy. Zdjęto dmuchane bandy i uzupełniano utraconą nawierzchnię.

Do Unii Tranów dołączył Niels Kristian Iversen. Ten transfer też jest niemałym zaskoczeniem, gdyż zawodnik ten zmienia ligę na niższą. W ubiegłym sezonie występował dla MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Na ten sam klub zdecydował się także Paweł Miesiąc, który przeszedł do zespołu z Motoru Lublin.

Czas na gwiazdę ⭐️ wieczoru. Przed Państwem kolejny nowy zawodnik Jaskółek na sezon 2021 – NIELS KRISTIAN IVERSEN!…

Posted by Unia Tarnów ŻSSA on Thursday, November 5, 2020

Z okazji 40 rocznicy zdobycia przez Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno brązowego medalu Drużynowego Mistrza Polski, klub zorganizował wystawę fotografii i pamiątek przypominających to wydarzenie. Pojawiły się także pierwsze informacje o drużynie na sezon 2021. W gnieźnieńskich barwach nadal występować będzie Oskar Fajfer.

„Czterdzieści lat od medalu” to wystawa poświęcona tematyce żużlowej z okazji czterdziestej rocznicy zdobycia brązowego…

Posted by Start Gniezno on Tuesday, November 3, 2020

Arged Melesa TŻ Ostrovia podpisała kontrakt z debiutującym w FIM Speedway Grand Prix, Oliverem Berntzonem. Klub z Ostrowa był od dawna zainteresowany tym zawodnikiem i w tym roku udało im się dopiąć swojego celu. Sam zainteresowany komentuje, że od dawna nie przepadał za swoim wcześniejszym domowym torem w Gnieźnie, a ten w Ostrowie kocha.

Oliver Berntzon w TŻ Ostrovia!

Czekaliście na to z niecierpliwością 😀 Nowy żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia przedstawi sie Wam sam 💪 Witamy Olivera Berntzona na pokładzie! 🥳

Posted by TŻ Ostrovia on Friday, November 6, 2020

Do ekipy z Ostrowa dołączył także Patrick Hansen. W klubie zostają także Tomasz Gapiński i Nicolai Klindt.

W kujawsko-pomorskim nie próżnują. Abramczyk Polonia Bydgoszcz pochwaliła się całą pulą kontraktów i sporą zmianą w swojego składu. Dołączają świeżo wyleczony z kontuzji Grzegorz Zengota, Adrian Gała czy Australijczyk Josh Grajczonek, a to nie koniec listy.

Tak prezentuje się skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2021!8️⃣ seniorów4️⃣ juniorówMłoda, ambitna i walcząca z pazurem drużyna!#Polonia2021#WalczymyZPazurem⚪️🔴

Posted by Abramczyk Polonia Bydgoszcz on Saturday, November 7, 2020

Wilki Krosno awansowały do eWinner 1. Ligi Żużlowej i dostały z tego powodu gratulacje oraz upominki od swoich partnerów.

🤩Takie piękne podziękowania za sezon 2020 otrzymaliśmy od naszego Partnera – firmy LO-STARK Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Serwis TIR 🤝👍👌#ApetytNaZuzel

Posted by Wilki Krosno SA on Tuesday, November 3, 2020

Z powodu panującej pandemii OK Bedmet Kolejarz Opole musiał odwołać swoją tradycyjną Opolską Galę Żużla. Gala odbywała się co roku od 16 lat i zysk z niej był przeznaczony na pomoc chorym dzieciom.

Tej zimy nie odbędzie się tradycyjna Opolska Gala Żużla na lodzie. W specjalnym oświadczeniu organizatorzy tłumaczą…

Posted by Kolejarz Opole on Thursday, November 5, 2020

Klub przekazał także informacje, że do zespołu dołącza Kamil Brzozowski.

Kolejną nową twarzą w Kolejarzu Opole będzie Kamil Brzozowski Racing #19❗️Kamil w minionym sezonie reprezentował barwy…

Posted by Kolejarz Opole on Friday, November 6, 2020

SpecHouse PSŻ Poznań także z nowym nazwiskiem. Do Skorpionów dołącza Fin Tero Aarnio.

#psż2021Pora na nowe nazwisko w kadrze #SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣❗Witamy w Poznaniu Speedway Team…

Posted by PSŻ Poznań on Saturday, November 7, 2020

Drugoligowy Lokomotiv Daugavpils także wzmacnia drużynę. Do łotewskiego zespołu dołączają Hans Andersen i Thomas Jonasson.

 

Konrad Fligier