Fleszem z eWinner 1. LŻ i 2 LŻ (4): Kluby dogrywają ostatnie szczegóły

Drugi tydzień listopada oznacza końcówkę okresu transferowego. Niektóre kluby nie czekały z podpisywaniem kontraktów i szybko ogłaszały wzmocnienia, zaś inne do samego końca walczyły o zbudowanie silnego składu. Podsumowaliśmy ostatnie dni w eWinner 1. Lidze oraz w 2. Lidze Żużlowej.

PGG ROW Rybnik ogłosił skład zespołu na sezon 2021. Drużynę wzmocnili m.in. Michael Jepsen Jensen, Viktor Trofymov czy Rune Holta. Klub z Rybnika poinformował także, że drużynę poprowadzi Marek Cieślak.

Marek Cieślak został trenerem PGG KS ROW RybnikSkład drużyny w eWinner 1. Lidze: Rune Holta, Viktor Trofymov, Michael…

Posted by Speedway Ekstraliga on Friday, November 13, 2020

Klub z Krosna pozyskał nowego sponsora tytularnego. Drużyna w sezonie 2021 wystąpi pod nazwą Cellfast Wilki Krosno.

W Krośnie nie tylko zaprezentowano nową nazwę drużyny, ale także nowych zawodników. Do zespołu dołączyli Peter Ljung, Andzejs Lebedevs oraz Mateusz Szczepaniak.

AuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuPETARDA🔥🔥🔥TAK JEST‼️‼️ MAMY GO‼️‼️ Ljung Racing #36 zawodnikiem Cellfast Wilki Krosno‼️😁😁🥳#ApetytNaZuzel

Posted by Wilki Krosno SA on Thursday, November 12, 2020

Unia Tarnów po odejściu Petera Ljunga, szybko znalazła godne zastępstwo. Kibice tarnowskiego klubu w przyszłym sezonie będą oglądać w swoich barwach Rohana Tungatea. Australijczyk w mediach społecznościowych podziękował za ostatnie 5 lat, które spędził w Łodzi.

🔥 Rohan Tungate nowym zawodnikiem Unii Tarnów❗👉🏻 http://unia.tarnow.pl/rohan-tungate-nowym-zawodnikiem-jaskolek/EWINNER 1. Liga #UniaTarnów2021

Posted by Unia Tarnów ŻSSA on Friday, November 13, 2020

Były uczestnik cyklu GP – Peter Kildemand został nowym zawodnikiem Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno. Po rocznej przerwie do zespołu powrócił też Mirosław Jabłoński.

W sezonie 2020 kibice mieli okazję zobaczyć tego żużlowca w starciu z Wybrzeżem Gdańsk. Wtedy to m.in. stoczył znakomity…

Posted by Start Gniezno on Thursday, November 12, 2020

Michał Gruchalski po sezonie spędzonym w tarnowskiej Unii, wyruszył nad polskie morze, gdzie podpisał kontrakt w Gdańsku.

W 2021 roku kontynuowana będzie współpraca FOGO Unii Leszno z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz.

Pierwsza z ważnych informacji to kontynuacja współpracy pomiędzy klubami z Rawicza i z Leszna w sezonie 2021 ! 🤝#mocnirazem #drugajestfajna #unialeszno #kolejarzrawicz

Posted by Metalika Recycling Kolejarz Rawicz on Thursday, November 12, 2020

W 2. Lidze Żużlowej, kluby również rozpoczęły przedstawianie składów. Rafał Karczmarz został zaprezentowany jako zawodnik SpecHouse PSŻ-u Poznań. W Poznaniu ma pełnić rolę „gościa”.

#psż2021 #cozaGOŚĆ #SkorpionZeStali 🟦🟨&⬛🟨W przedświąteczny wieczór przyszła pora na przedstawienie pierwszego "…

Posted by PSŻ Poznań on Tuesday, November 10, 2020

W Rzeszowie nadal będą jeździli Kenneth Hansen i Ilja Czałow. Do zespołu dołączą Sam Masters oraz Karol Baran.

Sam Masters nowym rzeszowianinem ❗️🇦🇺🇦🇺🇦🇺7 zawodnik 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2020 na pokładzie Rzeszowskiego…

Posted by Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe on Friday, November 13, 2020

Kolejna niemiecka drużyna weźmie udział w rozgrywkach ligowych w Polsce. Po zespole z Wittstocka, w 2. Lidze Żużlowej zobaczymy zespół AC Landshut Devils. Zespół poprowadzi Sławomir Kryjom, a w składzie znaleźli się tacy zawodnicy jak Martin Smolinski czy Kai Huckenbeck.

Bartosz Michalak