Fleszem z EWINNER 1. LŻ i 2. LŻ (2): intensywne dni klubów w okienku transferowym

Ubiegły tydzień minął pod kątem oficjalnych transferów. Większość klubów zaczęło odkrywać nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2022 będą bronić barw poszczególnych zespołów. Najwięcej działo się w klubach z Zielonej Góry i Rawicza.

Początek listopada to dla żużlowych kibiców nic innego, jak oczekiwanie na oficjalne informacje w sprawie składów zespołów na zbliżający się sezon. W pierwszym tygodniu okienka transferowego działo się sporo w 2. Lidze Żużlowej. Budowanie składu rozpoczął Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, który ogłosił wzmocnienie drużyny Danielem Kaczmarkiem i Samem Mastersem oraz poinformował także o przedłużeniu kontraktu lidera – Damiana Dróżdża.

Również SpecHouse PSŻ Poznań odkrył pierwsze karty. Ten transfer to prawdziwy hit, bowiem Kacper Gomólski, wychowanek gnieźnieńskiego Startu, przeniósł się z ROW Rybnik.

W dodatku ekipę ze stolicy Wielkopolski wzmocnią Vladimir Borodulin, Kevin Fajfer i Jonas Seifert-Salk.

Niemiecka drużyna MSC Wölfe Wittstock pochwaliła się całym składem na przyszły sezon.

Team Präsentation 30.10 2021 für die 2. polnische Liga 2022 h.R.v.l. Valentin Grobauer, Brayden Mc Guinness, Lukas…

Posted by MSC "Wölfe" Wittstock e.V. on Sunday, October 31, 2021

W mediach społecznościowych OK Bedmet Kolejarza Opole poinformowano o przedłużeniu kontraktów Jacoba Thorssella, Oskara Polisa i Andreya Kudriashova.

Andrey Kudriashov to kolejny zawodnik, który postanowił przedłużyć kontrakt z naszym klubem💪 Rosjanin podpisał z…

Posted by Kolejarz Opole on Friday, November 5, 2021

Unia Tarnów jako pierwszego zawodnika przedstawiła Kennetha Hansena

Kenneth Kruse Hansen Racing zawodnikiem Unii Tarnów na sezon 2022!🙂💪🏻👉🏻 http://unia.tarnow.pl/kenneth-hansen-kontraktem-tarnowie/#NowaUnia

Posted by Unia Tarnów ŻSSA on Friday, November 5, 2021

…a Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe poinformowało kibiców o kontrakcie Huberta Łęgowika na sezon 2022.

Hubert Łęgowik w Stali Rzeszów 2022.

⚪️🔵 " Tutaj jest moje miejsce…" – Hubert Łęgowik Stal Rzeszów 2022 ⚪️🔵Kilka słów dla kibiców od Huberta Łęgowika tuż po podpisaniu kontraktu na sezon 2022 na starty w biało-niebieskich barwach.Jak sam wspomniał w zakulisowych rozmowach, bardzo cieszy się, że znów będzie mógł reprezentować Rzeszów, gdzie czuje się jak w domu. Hubert pomimo wielu ofert otrzymanych w zimowym okienku transferowym postanowił pozostać i walczyć z naszym klubem o jak najwyższe lokaty w 2. Lidze Żużlowej!

Posted by Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe on Friday, November 5, 2021

W EWINNER 1. Lidze działo się mniej, jednak równie ciekawie. Stelmet Falubaz Zielona Góra poinformował o transferach Krzysztofa Buczkowskiego, Rohana Tungate’a oraz Dawida Rempały, ale także o przedłużeniu kontraktu Maxa Fricke’a i Jana Kvecha.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk także pokazało kibicom zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą bronić barw drużyny ze stolicy Pomorza…

…a Abramczyk Polonia Bydgoszcz zapowiedziała przedstawienie składu 9 listopada.

 

Julia Pożarlik