Fleszem z eWinner 1. LŻ. i 2. LŻ. (1): czas na porozumienia

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Dopiero co zakończył się sezon na ligowych torach w Polsce, a kluby już rozpoczęły walkę o przedłużenie kontraktów ze swoimi najlepszymi zawodnikami. Szczególnie intensywnie pod tym względem było w Gnieźnie i Ostrowie. Z kolei drugoligowe kluby na razie wstrzymują się z ogłaszaniem podpisania nowych umów.

Przegląd zaczynamy od Arged Malesa TŻ Ostrovii. Ekipa z Wielkopolski ogłosiła, że w sezonie 2021 nadal będzie współpracować z trenerem Mariuszem Staszewskim. Udało się także porozumieć w sprawie kontraktów z Nicolaiem Klindtem oraz Tomaszem Gapińskim.

Równie intensywnie było w Gnieźnie. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start po przedłużeniu umów z Timo Lahtim i Frederikiem Jakobsenem, ogłosił również porozumienie z braćmi Fajferami.

W Gnieźnie odbyło się też Nadzwyczajne Walne Zebranie członków klubu, którego celem było uzupełnienie wakatu w zarządzie.

Na torze w ogóle nie zobaczymy już Juricy Pavlica. Były zawodnik Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno, a dawniej m.in. FOGO Unii Leszno zdecydował się na zakończenie kariery.

Na rozstanie z gnieźnieńskim klubem zdecydowali się Adrian Gała i Oliver Berntzon.

Szwed miał w mijającym tygodniu powód do ogromnej radości. Na świat przyszedł jego syn.

W kończącym się tygodniu ostatnie treningi w 2020 roku zaliczyli młodzi żużlowcy spadkowicza z PGE Ekstraligi, PGG ROW-u Rybnik.

Na odejście z Rybnika zdecydował się Mateusz Szczepaniak.

Pierwszego zawodnik na sezon 2021 zakontraktował beniaminek eWinner 1. LŻ., Wilki Krosno.

W Bydgoszczy z kolei wyłoniono projektanta nowej trybuny.

Włodarze Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdecydowali się na zakończenie współpracy z Mirosławem Berlińskim. Nowym menedżerem gdańskiej ekipy został były mechanik m.in. Nickiego Pedersena, Eryk Jóźwiak.

Zawodnik Orła Łódź, Rohan Tungate, spędził czas z… Marcinem Gortatem.

Koniec sezonu nie dla wszystkich oznacza rozstanie z motocyklem. Kim Nilsson z Unii Tarnów wziął udział w zawodach enduro.

Także reprezentujący barwy RzTŻ-u Rzeszów Dawid Lampart postanowił wykorzystać ostatnie ciepłe dni. Podobnie uczynił Daniil Kolodinskiy z Lokomotivu Daugavpils.

Patrick Hansen na Instagramie pochwalił się nowym busem.

Ostatnie treningi zalicza Max Dilger, Niemiec broniący dotychczas barw Metalika Recycling Kolejarza Rawicz.

Sam Masters, który w sezonie 2020 startował w OK Bedmet Kolejarzu Opole dobrze spisał się w Memoriale Petera Cravena w Manchesterze.

Groźny upadek podczas otwartych IM Francji zaliczyła jedyna punktująca w sezonie 2020 na polskich torach zawodniczka. Celina Liebmann z Wolfe Wittstock musiała przejść operację, o czym Niemka poinformowała na Instagramie.

Niestety, to nie koniec złych wieści. Wypożyczony z MOJE BERMUDY Stali Gorzów do specHouse PSŻ-u Poznań Marcus Birkemose jest zakażony koronawirusem.

Na zakończenie fantastyczna wiadomość dla fanów drugoligowych zmagań. TŻ Wanda Krakowskie Smoki otrzymały licencję na najbliższe sezony i realny staje się ich występ w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2021!

Joachim Piwek