Fleszem z eWinner 1. LŻ i 2. LŻ (9): Święta, święta i… terminarz

Fot. Dariusz Ryl

W eWinner 1. Lidze Żużlowej oraz 2. Lidze Żużlowej ogłoszono terminarze na sezon 2021. Kluby przygotowują się także do okresu świątecznego i przedstawiają oferty karnetów na przyszłoroczny sezon. Czas na przegląd tygodniowych wydarzeń.

Najpierw zawitamy do spadkowicza PGE Ekstraligi – PGG ROW-u Rybnik. Ci w pierwszym meczu spotkają się z beniaminkiem eWinner 1. Ligi Żużlowej – CELLFAST Wilkami Krosno. Klub liczy na wsparcie kibiców.

Dla sympatyków CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Startu Gniezno, klub nasunął pomysł na prezent. Jest nim oczywiście karnet na nadchodzące rozgrywki.

Gnieźnianie na inaugurację zmierzą się z drużyną Orła Łódź. Czeka nas więc niezwykle ciekawe widowisko.

Jeżeli mowa o drużynie Orła, to trener łodzian Adam Skórnicki zachęca do udziału w licytacji swoich pierników.

Drużyna z Łodzi przekazali także gratulacje dla Roberta Lewandowskiego, który został najlepszym piłkarzem na świecie w tym roku.

Faworyt do awansu, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, swój sezon rozpocznie od wyjazdu. Drużyna z nad morza Bałtyckiego zmierzy się na inaugurację z Unią Tarnów.

Kilka słów do kibiców tarnowskiej Unii powiedział nowy zawodnik Jaskółek – Rohan Tungate.

ARGED MALESA TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. również poznała swojego inauguracyjnego rywala. Drużyna Mariusza Staszewskiego uda się na ulicę Sportową na pojedynek z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Odnośnie Bydgoszczy, klub jak wiele innych zaplecza PGE Ekstraligi, zachęca do oddawania głosów na Bartosza Zmarzlika, który został nominowany w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 roku.

Bydgoszczanie dali także fanom możliwość wyboru najlepszej akcji z meczu swoich zawodników w sezonie 2020.

Beniaminek eWinner 1. Ligi Żużlowej zacznie sezon od wyjazdu do Rybnika.

Przejdźmy teraz do 2. Ligi Żużlowej. OK BEDMET Kolejarz Opole również zachęca swoich fanów do zakupu żużlowych prezentów pod choinkę.

W Rzeszowie kibice mogą zaprojektować kevlar drużyny na nadchodzący sezon. Dla zwycięzcy czekają atrakcyjne nagrody. Są również nagrody pocieszenia.

W Rawiczu natomiast obiekt klubu chwilowo zmienił się w plac budowy. Na stadionie im. Floriana Kapały budowane jest odwodnienie i odbywa się również wymiana band.

Nowy klub w 2. Lidze Żużlowej – Trans MF Devils Landshut zaprasza do kupowania koszulek klubowych. 50% dochodu ma trafić do jednego z Domów Dziecka.

Kamil Szyszkowski