Flesz PGE Ekstraligi (18): Żużlowcy coraz aktywniejsi. Pierwsze treningi na torach

Pogoda poza Polską sprzyja rozpoczęciu jazd treningowych i zawodnicy aktywnie z tego korzystają. Pierwsze treningi żużlowcy odbywają m.in. we włoskim Lonigo czy chorwackim Gorican. Poznaliśmy też zawodnika, który pojedzie z dziką kartą w PGE IMME im. Z. Plecha w Toruniu.

Żużlowcy PGE Ekstraligi nie mogą doczekać się zbliżającego sezonu i niektórzy postanowili już wyjechać na tor. We włoskim Lonigo trenowali m.in. Bartosz Zmarzlik, Mikkel MichelsenMateusz Świdnicki.

Nowy kapitan EBUT.PL STALI GorzówMartin Vaculik pierwszy wyjazd na tor zaliczył u siebie w kraju. Słowak postanowił potrenować w Zarnovicy.

2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣🏁

Dzisiaj miałem przyjemność odbyć mój pierwszy trening żużlowy na torze w Żarnovicy w sezonie 2023 i czuję, że z każdym kolejnym okrążeniem czuje się coraz szybszy. Jestem pełen determinacji i gotowości do pracy, aby osiągnąć swoje cele. Będę Was informować o moich postępach na bieżąco 😃✌🏻#żużel #practice #żarnovica #speedway #VaculikRacing54 #MartinVaculik FIM – Fédération Internationale de MotocyclismeFIM Speedway Grand PrixStal GorzówSpeedway EkstraligaPlochá dráha Žarnovica

Posted by Vaculik Racing Team on Saturday, March 4, 2023

Do chorwackiego Gorican udał się junior ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA CzęstochowaFranciszek Karczewski.

Młodzież musi się wyszaleć 😉 Franciszek Karczewski pozdrawia ze słonecznego Gorican 🫡🌞___#ZuzlowaCzestochowa

Posted by Włókniarz Częstochowa on Saturday, March 4, 2023

Zespoły FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń i BETARD SPARTY Wrocław spędziły aktywny tydzień podczas obozów przygotowawczych w słonecznej Hiszpanii.

Po porannym rozruchu udaliśmy się dzisiaj całą ekipą do Malagi. To był naprawdę dobry dzień! ☀️🇪🇸 🟡🔵⚪️ #ŻyjeMyŻużlem #PGEEkstraliga

Posted by Klub Sportowy Toruń on Friday, March 3, 2023

Czas pakować walizki i wracać do Wroclaw [Wroclove] 💼 #SpartaCamp w Calpe dobiega końca, to był bardzo intensywny czas 💪 Nie wiem jak Wy ale my już czujemy zapach metanolu.. Dawać już ten sezon 🔥 #ToJestSparta

Posted by WTS Sparta Wrocław on Saturday, March 4, 2023

 

Poznaliśmy zawodnika, który wystąpi z dziką kartą podczas PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu. Zaproszenie do zawodów powędrowało do nowego zawodnika gospodarzy – Wiktora Lamparta.

🆕ℹ️ Wiktor Lampart #47 z dziką kartą na #PGEIMME im. Zenona Plecha!🏟️ Wydarzenie: https://fb.me/e/2JUsR7GfS🎟️ https://kstorun.kupbilety.pl/#PGEEkstraliga | Klub Sportowy Toruń

Posted by Speedway Ekstraliga on Wednesday, March 1, 2023

Reprezentanci ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa zostali wyróżnienie w plebiscycie sportowym regionu częstochowskiego. Laureatami zostali prezes Michał Świącik, Leon Madsen, Jakub Miśkowiak i trener Lech Kędziora.

We wtorek (28 lutego) w miejskim Ratuszu ogłoszono zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego: zawodnika, trenera i…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Wednesday, March 1, 2023

Bartosz Michalak