Finał żużlowego weekendu z PGE Ekstraligą – zapowiedź 13. rundy

Fot. Ewelina Włoch

Po emocjach związanych z dwoma turniejami Betard Wrocław FIM SGP, przyszedł czas na zwieńczenie weekendu z PGE Ekstraligą. Przed nami spotkania, które mogą mieć wielki wpływ na kształt tabeli przed decydującą fazą rozgrywek. W Zielonej Górze gospodarze będą chcieli przypieczętować swoje utrzymanie. W Gorzowie czeka nas starcie gigantów i prawdziwy mecz na szczycie. Oba spotkania LIVE w nSport+.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra, przed 13. kolejką, zajmuje bezpieczne, siódme miejsce, dające utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata. Gospodarze mają wszystko w swoich rękach i już w niedzielę mogą zapewnić sobie starty w PGE Ekstralidze w sezonie 2022. Wystarczy tylko… zdobyć duży punkt w spotkaniu z aktualnymi mistrzami Polski, FOGO UNIĄ Leszno. Czy brak Jaimona Lidseya w składzie gości okaże się być ułatwieniem dla podopiecznych Piotra Żyto? Leszczynianie cały czas nie mogą być pewni udziału w fazie play-off, a to zapowiada niesamowite emocje. Pierwsze spotkanie obu drużyn w Lesznie zakończyło się wygraną FOGO UNII 54:36.

01.08., godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – FOGO UNIA Leszno
LIVE w nSport+ (studio od godz. 16:00)

Studio: Michał Łopaciński, Jacek Gajewski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporterka: Karolina Wieszczycka

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Aż siedmiu zawodników, którzy w piątek i w sobotę rywalizowali w kolejnej rundzie Grand Prix we Wrocławiu, wystąpi w pojedynku na stadionie im. Edwarda Jancarza. Jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że faworytami tego meczu będą gospodarze, jednak trener Stanisław Chomski nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Kontuzjowani są Szymon Woźniak i Wiktor Jasiński. Na domiar złego, za tego pierwszego, gorzowianie nie mogą stosować zastępstwa zawodnika. Naprzeciw żółto-niebieskim stanie rozpędzona drużyna z Wrocławia, która do Gorzowa nie przyjedzie jedynie po to, aby bronić 14-punktowej zaliczki z pierwszego spotkania (52:38).

01.08., godz. 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław
LIVE w nSport+ (studio od godz. 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Kamil Rychlicki