Finał FIM Speedway of Nations zostanie przeniesiony! Wkrótce nowa lokalizacja

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Organizatorzy FIM SoN przekazali najnowsze informacje dotyczące finału w Manchesterze. Zaplanowana na październik rywalizacja reprezentacji o złoty medal zostanie przeniesiona z Wielkiej Brytanii w inne miejsce w Europie.

Jak poinformował portal speedwaygp.com, zmiana lokalizacji spowodowana była zmianami restrykcji w Wielkiej Brytanii, w związku z pandemią. – Zależy nam na dostarczeniu ekscytującego, pełnego akcji finału, na który społeczność żużlowa nie może się doczekać. Aby to zrobić, musimy upewnić się, że najlepsi zawodnicy ze wszystkich siedmiu krajów mogą się ścigać, co niestety nie jest już możliwe w Wielkiej Brytanii, ze względu na zmieniające się ograniczenia podróży i wymagania dotyczące kwarantanny – powiedział Paul Bellamy.

Trwają ustalenia, dotyczące nowego miejsca organizacji finału FIM Speedway of Nations, który zaplanowany był na 24 i 25 października. O medale powalczą reprezentacje Wielkiej Brytanii, Polski, Rosji, Australii, Danii, Szwecji i Czech. Z kolei najlepsi żużlowcy powrócą do Manchesteru w przyszłym roku.