Finał EWINNER 1. LŻ: Pewne i wysokie zwycięstwo Arged Malesy Ostrów

Fot. Patryk Kowalski

Zwycięstwem Arged Malesy Ostrów zakończył się pierwszy mecz finałowy w EWINNER 1. Lidze Żużlowej. Goście z Krosna zostali rozgromieni 30:60. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyli Tomasz Gapiński (14) i Patrick Hansen (12+1).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od podwójnej wygranej Cellfast Wilków Krosno, którą dowieźli Patryk Wojdyło i Tobiasz Musielak. Gonitwa młodzieżowa zakończyła się bez żadnych zaskoczeń, bowiem jako pierwsi linię mety minęli Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Po pierwszych czterech biegach Arged Malesa Ostrów miała nad gośćmi sześciopunktową przewagę. Dalsza część spotkania była pełną dominacją ekipy z Ostrowa, a zawodnicy Cellfast Wilków nie zdołali dowieźć ani jednego zwycięstwa.

W wyścigu czternastym padł remis. Za to w ostatniej gonitwie dnia, Tomasz Gapiński i Oliver Berntzon dorzucili na konto Arged Malesy Ostrów kolejne pięć punktów. Tym samym drużyna z Ostrowa na mecz rewanżowy do Krosna uda się z trzydziestopunktową zaliczką.

Najlepiej w tym spotkaniu ze strony gospodarzy zaprezentował się Tomasz Gapiński, który do dorobku Arged Malesy Ostrów dorzucił 14 punktów. W ekipie Cellfast Wilków Krosno tego dnia najsilniejszymi ogniwami byli Vaclav Milik (9) i Tobiasz Musielak (8+1).

Spotkanie rewanżowe pomiędzy tymi drużynami zaplanowane jest na 3 października o godz. 16:00. Transmisja dostępna będzie na kanale nSport+.

Arged Malesa Ostrów – 60 pkt

 1. Nicolai Klindt – 4+2
 2. Tomasz Gapiński – 14
 3. Oliver Berntzon – 11+2
 4. Patrick Hansen – 12+1
 5. Grzegorz Walasek – 8+1
 6. Jakub Krawczyk – 7+1
 7. Sebastian Szostak – 4+1
 8. Jakub Poczta – ns

Cellfast Wilki Krosno – 30 pkt

 1. Tobiasz Musielak – 8+1
 2. Vaclav Milik – 9
 3. Patryk Wojdyło – 4
 4. Mateusz Szczepaniak – 1
 5. Andzejs Lebedevs – 7
 6. Kamil Marciniec – 0
 7. Aleks Rydlewski – 1
 8. Jan Kvech – ns

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka