FIM Speedway Grand Prix World Championship Challenge w Eleven Sports 1

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do transmitowania w Polsce turnieju FIM Speedway Grand Prix World Championship Challenge, który odbędzie się w najbliższą sobotę w słowackiej Žarnowicy.

W rywalizacji weźmie udział szesnastu cenionych żużlowców, w tym aż czterech Polaków. Najlepsza trójka wywalczy awans do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix, którego stawką będzie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata 2022. Transmisja w Eleven Sports 1 rozpocznie się o 13:55.

Lista uczestników finału Grand Prix Challenge jest niezwykle silna, więc wywalczenie miejsca na podium będzie dla żużlowców prawdziwym wyzwaniem. Polskę reprezentować będą Patryk Dudek, Janusz Kołodziej, Tobiasz Musielak i Paweł Przedpełski. Trzech pierwszych wygrało swoje turnieje eliminacyjne, co stawia ich w roli faworytów sobotniej rywalizacji. Szczególnie groźny może być Dudek, który od początku sezonu imponuje formą i jest zdeterminowany, by po dwóch latach powrócić do żużlowej elity i znów walczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Wśród głównych konkurentów biało-czerwonych znajdą się m.in. Max Fricke, Chris Holder, Robert Lambert, Mikkel Michelsen i Martin Smolinski. Zawody Grand Prix Challenge na antenie Eleven Sports 1 skomentują Piotr Olkowicz i Michał Korościel.