FIM Speedway Grand Prix w Toruniu także w 2021 roku!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Toruńska MotoArena ugości żużlowych kibiców z całego świata także w sezonie 2021. Władze miasta oraz promotor cyklu, BSI, porozumiały się w sprawie dalszej współpracy, a informację podano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w Toruniu odbywają się od 2010 roku. Tegoroczna runda ponownie zakończy rywalizację, a zawody zaplanowano na 3 października.

W Toruniu znaleźliśmy długoterminowego zaufanego partnera, z którym mamy silną i korzystną dla obu stron relację. Przedłużenie jest uznaniem dla reputacji Torunia w dostarczaniu wydarzeń na najwyższym poziomie oraz ich lojalności wobec FIM SGP przez wiele lat. Cieszymy się na współpracę z lokalnym promotorem i Miastem Toruń, aby zapewnić bardzo udane wydarzenie w tym i w 2021 roku, dla tysięcy fanów, którzy przybywają – powiedział Paul Bellamy, szef BSI.

Od 19 czerwca 2010 roku, staramy się organizować naprawdę ekscytujące wydarzenia. Wszystkie, które zorganizowaliśmy w Toruniu, cieszyły się ogromną popularnością, co jest kolejnym dowodem naszej skuteczności. Z przyjemnością przedłużamy naszą współpracę z BSI – dodał prezydent Miasta Toruń, Michał Zaleski.

W tegorocznej edycji FIM SGP odbędą się jeszcze dwie polskie rundy – 16 maja cykl otworzy PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym w Warszawie, z kolei 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim odbędzie się Betard Wroclaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

 

Źródło: speedwaygp.com