FIM SGP wraca do Wrocławia. Moc atrakcji przed rundą na Stadionie Olimpijskich

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Po 12 latach mistrzostwa Świata wracają na Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Organizatorzy przygotowali dla kibiców szereg rozrywek przed 2019 Betard Wroclaw FIM SGP of Poland. Podano także informacje o komunikacji przed oraz po zawodach oraz ceny biletów na trening i kwalifikacje.

2 sierpnia, wszyscy fani zaproszeni są na skwer przy ul. Wita Stwosza we Wrocławiu. Każdy może wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu „Kibicujmy Polakom!”. Na skwerze umieszczony zostanie specjalny 24-metrowy kubik i stanie się największą w Polsce żużlową kartką na życzenia dla zawodników. Będzie to także okazja do spotkania z jednym z żużlowców i zdobycia autografu. Kibice obejrzą również motocykl żużlowy, a przy składaniu życzeń pomogą im hostessy w strojach podprowadzających BETARD Sparty i GLS. Atrakcje na skwerze potrwają od godz. 12.00 do 20.00.

Emocji nie zabraknie także przed samymi zawodami. Na Stadionie Olimpijskim rozstawi się strefa kibica przygotowana między innymi przez firmę kurierską GLS, sponsora generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski. Tu największym magnesem będą wyścigi motocyklowe, tyle że wirtualne, z wykorzystaniem specjalnych gogli Virtual Reality. Z kolei w strefie gadżetów do odebrania będą m.in. żużlowe t-shirty. Każdy kibic od razu na stadionie będzie mógł przygotować i wysłać przesyłkę z gadżetami w Punkcie Szybkiej Paczki GLS. Natomiast w strefie relaksu, dostępnej dla wszystkich, czekają leżaki, pufy oraz kostki do siedzenia.

3 sierpnia od wczesnych godzin popołudniowych w okolicach Stadionu Olimpijskiego kolejne atrakcje przed 2019 Betard Wroclaw FIM SGP of Poland. Każdy chętny będzie mógł poczuci się jak zawodnik żużlowy, wykonując manewry na profesjonalnym symulatorze, jaki jest wykorzystywany przez drużynę do profesjonalnego treningu. Poza tym będzie można sprawdzić swój refleks na specjalnym stanowisku badającym reakcje startowe zawodnika, czyli szybkość ruszania spod taśmy. Z kolei animatorzy na stoisku do malowania twarzy chętnym osobom pomogą wcielić się w superbohatera albo inne postaci. Na miejscu pojawią się także zawodnicy BETARD Sparty Wrocław, z którymi będzie można porozmawiać, zrobić zdjęcie i zdobyć autograf.

W piątek (2 sierpnia) uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na oficjalne treningi i kwalifikacje przed 2019 Betard Wroclaw FIM SGP of Poland. Będzie je można nabyć w dniu treningu w kasach Stadionu Olimpijskiego przy bramie nr 2 od godziny 17:00.

Ceny biletów:
Normalny – 15 złotych
Ulgowy – 10 złotych (przysługuje dzieciom i młodzieży do 18. roku życia)

Oficjalny trening rozpoczyna się o godzinie 17:30, a kwalifikacje o godzinie 19:00. Dla kibiców zostaną otwarte sektory C,D oraz E (ilość miejsc jest ograniczona). Bilet wstępu na 2019 Betard Wroclaw FIM Speedway Grand Prix of Poland nie uprawnia do wejścia na trening i kwalifikacje.

Transmisje TV z 2019 Betard Wrocław FIM SGP of Poland:

  • 2 sierpnia (kwalifikacje, nSport+ i CANAL+ SPORT 2 – studio od 18:45) – prowadzący: Marcin Majewski, goście: Tomasz Dryła, Piotr Świderski
  • 3 sierpnia (turniej główny, CANAL+ – studio od 18:30) – studio: Marcin Majewski; goście: Piotr Świderski, Grzegorz Zengota; komentarz: Tomasz Dryła, Tomasz Bajerski; reporter: Michał Łopaciński

Przygotowano także dedykowane linie tramwajowe, które pomogą kibicom w dotarciu na 2019 Betard Wrocław FIM SGP of Poland. Na Stadion Olimpijski będzie można dotrzeć tramwajową linią specjalną T3. Linia będzie kursowała co 10 minut przed zawodami (od godziny 16:00) oraz co 6 minut po zakończeniu zawodów.

Dowóz kibiców:

T3 (tramwajowa linia specjalna)

RYNEK – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana, peron 2 – pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki – Różyckiego – STADION OLIMPIJSKI.

Linia będzie kursowała w godzinach: 16:00 – 19:00 z częstotliwością, co 10 minut.

Odwóz kibiców:

T3 (tramwajowa linia specjalna)

STADION OLIMPIJSKI – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana, peron 1 – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – GALERIA DOMINIKAŃSKA.

Linia będzie kursowała w godzinach około: 21:30 – 22:30 z częstotliwością, co około 6 minut.

– W przypadku późniejszego/wcześniejszego zakończenia zawodów, Centrala Ruchu MPK opóźni/przyspieszy odjazdy i będzie kierować tramwaje z częstotliwością jak wyżej lub zgodnie z chwilowym zapotrzebowaniem.

– Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne) w tym również linią specjalną T3 wynosi 3,40 zł. (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł. (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.