Fantastyczny występ Cierniaka. MOTOR Lublin w finale PGE Ekstraligi

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

MOTOR Lublin odrobił straty i awansował do finału PGE Ekstraligi 2022. W drugim meczu lublinianie pokonali FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń 54:36. Rajderem meczu został fenomenalny Mateusz Cierniak. Pierwsze mecze o medale DMP 11 września.

Inauguracyjny wyścig w Lublinie wygrał Jarosław Hampel. Gospodarze w pierwszej fazie meczu z biegu na bieg niwelowali straty z Torunia. W biegu młodzieżowym zawodnicy MOTORU Lublin szybko uporali się z przeciwnikami i dowieźli podwójne zwycięstwo. Mateusz Cierniak rozpoczął niedzielne spotkanie od zwycięstwa.

Lubelski duet Cierniak – Kubera wygrywając podwójnie w biegu 4., doprowadzili po raz pierwszy do remisu w dwumeczu. Po pierwszej serii na tablicy widniał rezultat 17:7. W drugiej odsłonie to goście dyktowali warunki i ponownie prowadzili w walce o awans do finału.

Po przerwie emocjonujące widowisko w Lublinie nabrało szybszego tempa. Zespół gospodarzy sukcesywnie zdobywał przewagę nad rywalami. W 11. biegu Paweł Przedpełski zachował sportową klasę, gdy po upadku szybko opuścił tor, pomimo tego, że jego zespół przegrywał 1:5.

Mateusz Cierniak bohaterem w Lublinie. Zawodnik swoim zwycięstwem w 14. biegu przypieczętował awans gospodarzy do wielkiego finału. Junior w całym spotkaniu zdobył 14 punktów. Jarosław Hampel jak zaczął, tak skończył. Indywidualne zwycięstwo w ostatnim wyścigu jeszcze bardziej przypieczętowała wygraną gospodarzy.

Awans do finału to również duży udział młodzieżowców, którzy zdobyli dla swojej drużyny łącznie 20 punktów. MOTOR Lublin czeka w finale na swojego przeciwnika – zwycięzcę spotkania ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa MOJE BERMUDY STAL Gorzów.

Relacja z meczu dostępna TUTAJ

 

Łukasz Kolski