Falubazowe Mikołajki znów zaskakują, Andrzej Huszcza z koszem smakowitości!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Jak co roku, Falubaz Zielona Góra ruszył z największą inicjatywą charytatywną w regionie pod nazwą „Falubazowe Mikołajki”. Przygotowano mnóstwo aukcji, które prowadzone są na profilu Falubaz Facebook. Do wylicytowania m.in. kosz smakowitości z przetworami od żony Andrzeja Huszczy, Małgorzaty, a także czapki, koszulki, bluzy i kombinezony żużlowców oraz piłkarzy i zaproszenia na ciekawe wydarzenia artystyczne.

Najpopularniejsza aukcja tegorocznej edycji dotyczy kevlaru pochodzącego z cyklu Speedway Best Pairs przekazanego przez Piotra Protasiewicza. Kevlar uzyskał – jak na razie – najwyższą cenę, na dzień 15 listopada wynosi ona 1600 zł i jest licytowany przez 7 osób, które z dnia na dzień przebijają swoje oferty.

Cenowo po kevlarze na drugim miejscu znajduje się czapka Teamu Monstera z podpisami Taia Woffindena, Grega Hancocka, Chrisa Holdera i Patryka Dudka – 1460 zł. Czapka na aukcje została przekazana przez Patryka Dudka wraz z koszulką zawierającą jego autograf i bluzą z zestawem jego gadżetów. Resztę niespodzianek, które przygotował Patryk, poznamy na prezentacji drużyny (17 listopada).

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się aukcje, na których można wylicytować „Rodzinną sesję zdjęciową z drużyną przed sezonem 2019”  i trening żużlowy z AKŻ Chóragan. Licytacja treningu obejmuje:
– udział w żużlowym treningu drużyny AKŻ Chóragan Zielona Góra
– przejazd prawdziwym motocyklem żużlowym po torze przy W69
– przedstawiciele AKŻ Chóragan zapewniają motocykl, odpowiedni strój, ubezpieczenie oraz organizację pozostałych kwestii formalnych.

Dla fanów Andrzeja Huszczy znalazł się wielki obraz z autografem legendy. Wylicytowany na razie za pół tysiąca złotych, żona Andrzeja HUszczy przygotowała kosz smakowitości, czyli kosz z domowymi wyrobami takimi jak: ogórki kiszone, kapusta kiszona, papryka w zalewie, śliwki, powidła, sok z winogron, sok z białego bzu, sok z czarnego bzu, sok z aronii, pasta paprykowa. Cena kosza również doszła do prawie tysiąca złotych i wciąż rośnie. W zmaganiach o kosz bierze udział 11 osób.

Nie brak także unikatowych gadżetów spoza środowiska żużlowego. Na aukcjach można znaleźć koszulkę z autografem Arkadiusza Milika, koszulkę Zagłębia Lublin z podpisami piłkarzy, zestaw trzech płyt DVD z występami zielonogórskich kabareciarzy czy koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników. Największe wrażenie robią jednak aukcje na lot szybowcem nad Zieloną Górą z ceną 300 zł, jak i przelot helikopterem nad Zielona Górą, którego cena wynosi 700 zł.

Wszystkie aukcje zakończą się 6 grudnia, ponieważ to właśnie od tego dnia zawodnicy Falubazu zamienią się w Mikołajów i odwiedzą około 2000 dzieci z domów dziecka, szpitali i placówek opiekuńczo wychowawczych, aby wręczyć im świąteczne paczki sfinansowane z funduszy pozyskanych z aukcji.

Licytacje w ramach „Falubazowych Mikołajek”:

Kevlar Piotra Protasiewicza z cyklu Speedway Best Pairs

Żużlowy trening z AKŻ Chóragan Zielona Góra

Rodzinny udział w sesji zdjęciowej drużyny przed sezonem 2019

Obraz Andrzeja Huszczy z podpisem

Bluza Patryka Dudka z zestawem gadżetów

Koszulka teamu Patryka Dudka z autografem

Czapka Monster Teamu z podpisami Patryka Dudka, Taia Woffindena, Grega Hancocka oraz Chrisa Holdera

Czapka Grzegorza Zengoty z jego autografem

Czapka Ekantor.pl z podpisami zawodników Falubazu 2017

Koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika

Bluza Piotra Protasiewicza

Koszulka Legii Warszawa z podpisami zawodników

Koszyk smakowitości przygotowany przez Małgorzatę Huszczę

Koszulka Zagłębia Lubin z podpisami piłkarzy

Kolacja z Prezesem ZKŻ SSA – Adamem Golińskim, oraz trenerem Falubazu – Adamem Skórnickim

Lot szybowcem

Przelot helikopterem nad Zieloną Górą

Gogle i rękawiczki Jarosława Hampela z autografem

Gogle z autografem Kacpra Gomólskiego

Zestaw trzech płyt DVD z zielonogórskimi kabaretami

Osłona kierownicy z podpisem Grzegorza Zengoty

Podwójne zaproszenie na XIV edycję Gali Charytatywnej „Warto jest pomagać”

Podwójne zaproszenie na koncert Urszuli i kolację w Kawonie

Podwójne zaproszenie na koncert Piotra Roguckiego i kolację w Kawonie

Nikola Łączka