Falubazowe Mikołajki – licytacje gadżetów sportowców

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Falubazowe Mikołajki swój początek miały 12 lat temu, kiedy kibice postanowili podarować świąteczne paczki potrzebującym rodzinom w Zielonej Górze. Przez lata akcja osiągnęła spory rozmach. Dziś jest prowadzona przez RM SOLAR Falubaz i wspierana przez fanów zespołu.

Oprócz żużlowców, w akcję włączyli się także, m.in. najbardziej znany polski koszykarz Marcin Gortat, były reprezentant Polski w piłce nożnej Łukasz Garguła, żużlowcy amatorzy z Chóragan Riders czy też piłkarze oldboje z KP Zielona Góra.

Od początku w Falubazowych Mikołajkach uczestniczy także kapitan RM SOLAR Falubazu Piotr Protasiewicz. – Wróciłem do jazdy w Zielonej Górze w 2007 roku i już rok później wystartowaliśmy z tą inicjatywą. Jej pomysłodawcami byli kibice, wszystko zaczęło się od kilkuset paczek. Dziś są ich tysiące, a ja i cała nasza drużyna nie wyobrażamy sobie listopada i grudnia bez Falubazowych Mikołajek – opowiadał żużlowiec .

Ważnym elementem Falubazowych Mikołajek są listopadowe licytacje, z których dochód trafia na organizację ponad tysiąca paczek. Można znaleźć tam, m.in. gadżety od reprezentantów RM Solar Falubazu, a nawet wylicytować specjalne życzenia. – Chciałbym życzyć każdemu dziecku zdrowia i uśmiechu. Wierzę, że naszymi paczkami także się do tych dziecięcych uśmiechów trochę przyczyniamy. Chcemy tworzyć wyjątkową atmosferę i widowisko nie tylko na torze, ale również w naszym mieście, w regionie. Falubazowe Mikołajki przez lata stały się właśnie takim wydarzeniem, na które czekają nasi najmłodsi kibice. Każdy może do nas dołączyć i licytować dla nich unikatowe gadżety. Wśród nich znajdziecie między innymi mój kevlar reprezentacji Polski z sezonu 2018 – zachęca Patryk Dudek.

Więcej informacji o licytacjach podczas akcji Falubazowe Mikołajki TUTAJ.