Falubaz Zielona Góra przed #GalaPGEE2018

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentant Falubazu Zielona Góra (Patryk Dudek) został nominowany w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu. – Patryk ma zawsze bardzo duże szanse. Oprócz tego, że jest świetnym żużlowcem, to dodatkowo ludzie go lubią, nie tylko w Zielonej Górze – ocenił Maciej Noskowicz z Radia Zachód.

Typy Macieja Noskowicza w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Jakub Jamróg

Chyba nikt nie stawiał na to, że będzie aż tak mocno wpływał na losy drużyny. Wielu postawiło na nim krzyżyk, a jednak pokazał, że można być solidnym krajowym zawodnikiem, nawet na dwucyfrowy wynik. Myślę też, że będzie łakomym kąskiem dla klubów PGE Ekstraligi, aby wzmocnił ich składy.

Najlepszy Junior Sezonu – Maksym Drabik

Świetnie kontynuuje rodzinne tradycje. Wyżej cenię technikę jazdy i zmysł taktyczny jego od równie znakomitego Bartosza Smektały. Ma również większy wpływ na l osy swojej drużyny. Potrafi też ścigać się z powodzeniem z seniorami. Przyszłość jest przed nim.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Leon Madsen

Mimo, że miał słabsze występy, to dzięki jego skutecznej i widowiskowej jeździe, Włókniarz mógł liczyć na fazę play-off i był tajną bronią Marka Cieślaka. W momencie, gdy Madsen nie jedzie dobrze, to drużyna traci na sile.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Nie ma argumentu, żeby nie zagłosować na niego. To zawodnik kompletny, który po raz kolejny udowadnia, że nie ma na niego mocnych. Tutaj wybór nie mógł być inny, mimo szacunku do pozostałych nominowanych.

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Piotr Baron

Nie każdy trener potrafiłby prowadzić zespół, w której są zawodnicy tak wysokiego formatu. Piotrowi Baronowi się to udało. Każdy z żużlowców wiedział, jaką rolę ma pełnić. Potrafili dostosować się dla dobra drużyny, gdzie pewnie w innych zespołach byliby liderami.

Nasz rozmówca ocenił także szansę Patryka Dudka w swojej kategorii. – W tego typu plebiscytach Patryk ma zawsze bardzo duże szanse. Oprócz tego, że jest świetnym żużlowcem, to dodatkowo ludzie go lubią, nie tylko w Zielonej Górze. Podziwiają go jako człowieka i jako zawodnika oraz jego widowiskową jazdę. Uważam, że tu jest jego duża szansa, aby „postraszyć” w głosowaniu Bartosza Zmarzlika – zaznaczył dziennikarz Radia Zachód.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ