Falubaz Zielona Góra i MRGARDEN GKM Grudziądz z planami treningowymi oraz sparingowymi

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Od rozpoczęcia sezonu 2019 dzieli nas nieco ponad 40 dni. Inaugurację poprzedzą spotkania sparingowe, które planowane są w marcu. Falubaz Zielona Góra oraz MRGARDEN GKM Grudziądz poinformowały o swoich planach przedsezonowych zmagań.

Zielonogórzanie pierwsze okrążenia przed nowym sezonem planują na drugi weekend marca. – Jeżeli będzie pogoda, to będziemy chcieli jeździć na torze w Zielonej Górze. Jeżeli pojawią się problemy to 11, 12 i 13 marca wybierzemy się do Krsko. Na 21 marca mamy zaplanowany sparing w Lesznie, a dzień później rewanż w Zielonej Górze. Następnie 27 marca pojedziemy trening punktowany w Rybniku, a 29 marca rybniczanie przyjadą do Zielonej Góry. Zostanie nam jeszcze jeden termin, czyli 31 marca. Ten dzień rezerwujemy sobie na trening indywidualny – powiedział Adam Skórnicki dla portalu zuzel.falubaz.com.

Wstępnie ustalono, że 9 marca żużlowcy Falubazu wybiorą się do niemieckiego Wittstock na trening i sparing z tamtejszą drużyną MSC Wolfe. Niewykluczone, że kolejna jednostka treningowa odbędzie się na tym samym torze dzień później.

Plany treningowe i sparingowe Falubazu:

09.03 – sparing z MSC Wolfe w Wittstock
11.03 – 13.03 – treningi w Krsko
20.03 – sparing z FOGO Unią w Lesznie
21.03 – sparing z FOGO Unią w Zielonej Górze
27.03 – sparing z ROW-em w Rybniku
29.03 – sparing z ROW-em w Zielonej Górze

Z kolei, jak informuje oficjalna strona MRGARDEN GKM Grudziądz, zespół nie wyjedzie na tor szybciej niż na początku marca. Ten będzie musiał zostać zweryfikowany przez przedstawiciela Głównej Komisji Sportu Żużlowego, aby uzyskać licencję. To, czy żółto-niebiescy pierwsze jazdy zaliczą na własnym obiekcie, czy też zdecydują się na wyjazd zagraniczny będzie zależne od panujących warunków pogodowych i stanu nawierzchni.

Wiadomo również, że grudziądzanie zaplanowali spotkania z FOGO Unią Leszno, CASH BROKER Stalą Gorzów oraz Lokomotivem Daugavpils.

Aktualny plan sparingów MRGARDEN GKM:

23-24.03 MRGARDEN GKM – CASH BROKER Stal Gorzów (mecz i rewanż)*
27.03 MRGARDEN GKM – Lokomotiv Daugavpils
30-31.03 MRGARDEN GKM – FOGO Unia Leszno (mecz i rewanż)*

*gospodarze meczów w poszczególnych terminach zostaną ustaleni w terminie późniejszym

Źródło: zuzel.falubaz.com i gkm.grudziadz.net