Falubaz wygrał z „nowym” Protasiewiczem, MRGARDEN GKM pokonał GRUPĘ AZOTY Unia

Falubaz Zielona Góra pokonał BETARD Spartę Wrocław za trzy punkty (51:39). Gospodarze zainkasowali bonus, ponieważ w pierwszym meczu wrocławianie odnieśli zwycięstwo 48:42. Wielki powrót zaliczył Piotr Protasiewicz, który został wybrany rajderem tego meczu. W Grudziądzu pewne punkty dla gospodarzy. MRGARDEN GKM pokonał GRUPA AZOTY Unię (52:38). Gospodarze także zainkasowali bonus.

W Zielonej Górze mecz miał dwa oblicza. Końcówka należała do gospodarzy, a kibice wyrazili radość po zawodach, bo wreszcie dobry mecz zaliczył Piotr Protasiewicz. Były kwiaty, było wiele serdeczności.

Do końca ważyły się losy rajdera tego meczu. Rzutem na taśmę Piotr Protasiewicz (27,56 %) pokonał Taia Woffindena (27,20 %).

Pełna relacja z tego meczu.

49:41 w pierwszym meczu – tak brzmiał wynik konfrontacji GRUPA AZOTY Unia Tarnów – MRGARDEN GKM Grudziądz. To oznaczało, że w Grudziądzu będzie walka o bonus. Spotkanie tylko w początkowej fazie pokazało, że goście będą w stanie liczyć na więcej. Szybko do głosu doszli podopieczni Roberta Kempińskiego. W GRUPA AZOTY Unii tylko Nicki Pedersen jeździł jak z nut. W XV biegu to Duńczyk pokazał wyższość nad Artemem Lagutą, ale Rosjanin został rajderem spotkania.

Pełna relacja z tego meczu.

Fot. Marcin Karczewski