Falubaz na obozie. Znamy termin memoriału im. E. Jancarza (aktualności #PGEE)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Nowy rok, nowe przygotowania do kolejnego sezonu PGE Ekstraligi. Kluby intensywnie działają w okresie przedsezonowym. Na obóz przygotowawczy pojechał Falubaz Zielona Góra, treningi odbywa również FOGO Unia Leszno. Ujawniono także termin memoriału im. Edwarda Jancarza oraz informacje odnośnie przetargów na remont stadionu w Lublinie.

– Żużlowcy Falubazu Zielona Góra rozpoczęli w czwartek obóz w Białce Tatrzańskiej – pisze portal zuzel.falubaz.pl. Przed zawodnikami tydzień ciężkiej pracy. W góry wyjechali Patryk Dudek oraz juniorzy klubu z Mateuszem Tonderem, Damianem Pawliczakiem na czele. Towarzyszyć im będzie także trener pierwszego zespołu, Adam Skórnicki. Obóz w Białce Tatrzańskiej potrwa do 11 stycznia. Przez przez ten czas uczestnicy trenować będą w terenie, na trasach narciarskich oraz w sali gimnastycznej.

– Przygotowania do nowego sezonu rozpoczął również mistrz Polski – FOGO Unia Leszno. W pierwszych ćwiczeniach w 2019 roku uczestniczyli m.in. Jarosław Hampel, złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów – Bartosz SmektałaDominik Kubera i juniorzy.

– Brązowi medaliści PGE Ekstraligi 2018 także działają przed zbliżającym się sezonem. Wśród intensywnie ćwiczących, prym widzie jeden z liderów BETARD Sparty Wrocław, Maciej Janowski.

CASH BROKER Stal poinformowała o terminie 16. Memoriału im. Edwarda Jancarza. Zawody odbędą się na gorzowskim stadionie 30 marca 2019 roku. Obecnie kompletowana jest lista startowa zawodników. W ubiegłym roku triumfował Bartosz Zmarzlik, drugi był Patryk Dudek, a trzeci Szymon Woźniak.

– Jak informuje Dziennik Wschodni, do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgłosiły się firmy, które chcą wykonać część prac na stadionie, na którym ścigać się ma na wiosnę SPEED CAR Motor Lublin. Z sześciu zadań zarządca stadionu otrzymał oferty na cztery z nich: odnowienie maszyny startowej, ustawienie dodatkowej trybuny, prace rozbiórkowe i przebudowa ogrodzeń. Trwa ustalenie kwestii remontu istniejących trybun oraz budowy chodnika na ich koronie. Dodatkowo w ciągu najbliższego czasu, MOSiR powinien podpisać umowę na remont odwodnienia toru.