EWINNER APATOR Toruń pokonał MOJE BERMUDY STAL Gorzów w meczu sparingowym

Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń
Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń

Przedsezonowe przetarcie pomiędzy EWINNER APATOREM Toruń, a MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów zakończył się wygraną gospodarzy 48:41. Po stronie beniaminka PGE Ekstraligi najskuteczniejszym zawodnikiem był Jack Holder (9 pkt), a po stronie gości Bartosz Zmarzlik, który do dorobku drużyny dołożył 10 pkt.

W pierwszym biegu Szymon Woźniak objął prowadzenie już na samym początku i wpadł na metę jako pierwszy. W kolejnej gonitwie triumf odniósł Wiktor Jasiński, który najlepiej wystartował i rozegrał pierwszy łuk. Trzecia odsłona pierwszej serii to pewna wygrana gości. Para Martin Vaculik i Anders Thomsen pokonała pewnie Chrisa Holdera i Tobiasza Musielaka. W ostatnim biegu kapitalny start zanotował Bartosz Zmarzlik. Na ostatnim łuku Wiktor Jasiński został pokonany przez Jacka Holdera, a tuż za plecami Australijczyka na mecie zameldował się Krzysztof Lewandowski.

Druga seria startów rozpoczęła się od dwóch zmian. Marcus Birkemose zastąpił Rafała Karczmarza, a po stronie toruńskiej Robert Lambert pojechał za Tobiasza Musielaka. Robert Lambert odpierał ataki rywali i zameldował się na mecie na drugiej pozycji, za Adrianem Miedzińskim. W biegu 6. najlepszy był Chris Holder, który już na pierwszym łuku objął prowadzenie i zostawił daleko w tyle swoich rywali. Wygraną Pawła Przedpełskiego zakończyła się druga seria startów.

Trzecia odsłona to wygrana Zmarzlika, który uporał się z Ch. Holderem na ostatnim okrążeniu. W kolejnym wyścigu za Przedpełskiego pod taśmą zameldował się Lambert, który zgarnął 3 „oczka”. W 10. gonitwie doszło do upadku Wiktora Jasińskiego oraz Adriana Miedzińskiego. Zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów został wykluczony z powtórki, a w niej Thomsen zahaczył daszkiem o taśmę. W trzeciej odsłonie 10. biegu para Miedziński – Musielak pojechała na 5:0, gdyż Duńczyk zanotował defekt.

Ostatnia seria startów rozpoczęła się od zmiany Przedpełskiego na Petra Chlupaca. Na pierwszym wirażu Bartosz Zmarzlik pokonał Tobiasza Musielaka. Z kolei Szymon Woźniak na dystansie minął zawodnika toruńskiej drużyny i wyścig zakończył się podwójną wygraną gości. Serię zamknęła wygrana Jacka Holdera. Anders Thomsen skutecznie rozdzielił braci Holderów, którzy początkowo wyjechali na 5:1.

Biegi nominowane rozpoczęły się od wygranej Musielaka, który na drugim wirażu pokonał Birkemose i pewnie przywiózł do mety 3 „oczka”. Sparingowe spotkanie na toruńskiej MotoArenie zakończyła wygrana J. Holdera.

EWINNER APATOR Toruń – 48 pkt

 1. Paweł Przedpełski – 5
 2. Jack Holder – 9
 3. Adrian Miedziński – 6
 4. Tobiasz Musielak – 6
 5. Chris Holder – 7
 6. Krzysztof Lewandowski – 3+2
 7. Karol Żupiński – 4+1
 8. Robert Lambert – 8+2
 9. Petr Chlupac – 0

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – 41 pkt

 1. Szymon Woźniak – 8+2
 2. Martin Vaculik – 9+1
 3. Rafał Karczmarz – 1
 4. Bartosz Zmarzlik – 10
 5. Anders Thomsen – 6+1
 6. Wiktor Jasiński – 3
 7. Kamil Nowacki – 2
 8. Marcus Birkemose – 2

 

Paulina Wiśniewska