EWINNER 1. LŻ: Zdunek Wybrzeże lepsze na swoim torze. CELLFAST Wilki Krosno z pierwszym zwycięstwem.

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Cellfast Wilki Krosno wygrały pierwsze spotkania 4. kolejki eWinner 1. Ligi. Beniaminek tych rozgrywek odrobił straty z początku spotkania i po wygranej w ostatnim biegu zwyciężył w Ostrowie.

Rywalizacja w 4. kolejce w eWinner 1. Lidze Żużlowej rozpoczęła się od starcia Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Goście przyjechali osłabieni brakiem Adriana Gały, który ucierpiał w ćwierćfinałowej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Jego miejsce w składzie zajął zakontraktowany w ostatniej chwili Damian Stalkowski. 22-latek nie otrzymał szansy pokazania się na torze i był zastępowany przez Braydena McGuinessa.

Dość niespodziewanie rozpoczęły się zawody w Gdańsku, bo od podwójnej wygranej gości. Tarasenko i Bellego wyglądali tak, jakby jechali po swoim torze i z dużą przewagą wygrali z parą Pieszczek – Jamróg. W kolejnych biegach inicjatywę przejęli już gospodarze, którzy kontrolowali wynik spotkania. Kluczowe dla losów meczu były z pewnością wyścigi numer 9 i 11, w których upadał Pieszczek, za każdym razem po kontakcie z Tarasenko. Rosjanin został uznany winnym obu upadków i był wykluczany, przez co goście potracili cenne punkty. Przed biegami nominowanymi gospodarze byli już pewni wygranej, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 50:40.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 50 pkt
9. Krystian Pieszczek – 10
10. Rasmus Jensen – 9+1
11. Jakub Jamróg – 4
12. Lukas Fienhage – 4+1
13. Viktor Kulakov – 14
14. Piotr Gryszpiński – 6+1
15. Alan Szczotka – 3+2
16. Michał Gruchalski – ns

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 40 pkt
1. Vadim Tarasenko – 9+2
2. Grzegorz Zengota – 9
3. David Bellego – 13
4. Damian Stalkowski – ns
5. Andreas Lyager – 6+1
6. Nikodem Bartoch – 3
7. Hubert Gąsior – 0
8. Brayden McGuiness – 0

Drugi mecz w tej kolejce odbywał się w Ostrowie, do którego zawitał zespół Cellfast Wilków Krosno – wzmocniony Tobiaszem Musielakiem i Vaclavem Milikiem. Początek meczu przebiegał pod dyktando gospodarzy. Po 4. biegach było już 16:8. Pierwsze wyścigi obfitowały w dużą liczbę upadków. Z nawierzchnią toru w Ostrowie zapoznawali się Rydlewski, Szczepaniak i Krawczyk. Goście szybko odnaleźli właściwe ustawienia swoich motocykli i mecz stał się wyrównanym pojedynkiem. Przed biegami nominowanymi Arged Malesa Ostrów prowadziła już jedynie 40:38, dzięki podwójnej wygranej duetu Musielak – Lebedevs w biegu 13. Wspomniany duet, jak się okazało chwilę później, zapewnił Cellfast Wilkom Krosno zwycięstwo w całym spotkaniu 46:44.

Arged Malesa Ostrów Wlkp. – 44 pkt
9. Nicolai Klindt – 7+1
10. Tomasz Gapiński – 8
11. Grzegorz Walasek – 8
12. Daniel Kaczmarek – ns
13. Oliver Berntzon – 5
14. Jakub Krawczyk – 3
15. Sebastian Szostak – 4+2
16. Patrick Hansen – 9+3

Cellfast Wilki Krosno – 46 pkt
1. Vaclav Milik – 6
2. Mateusz Szczepaniak – 9+1
3. Tobiasz Musielak – 13+2
4. Patryk Wojdyło – 4
5. Andzej Lebedevs – 12
6. Aleks Rydlewski – 0
7. Bartosz Curzytek – 1
8. Jakub Janik – 1

W 4. rundzie rozgrywek czekają nas jeszcze dwa mecze. W niedzielę (25 kwietnia) Orzeł Łódź podejmie na Motoarenie ROW Rybnik. Dzień później na zakończenie zobaczymy starcie Unii Tarnów z Aforti Startem Gniezno. Transmisje z obydwu tych spotkań przeprowadzi nSport+.

 

Bartosz Michalak