EWINNER 1. LŻ: Zacięte spotkanie w Łodzi. Gospodarze triumfują na własnym obiekcie

W niedzielne popołudnie Orzeł Łódź podjął na własnym obiekcie ROW Rybnik. Miejscowa drużyna po ciężkiej walce ostatecznie poradziła sobie z podopiecznymi Marka Cieślaka, wygrywając spotkanie 45:43.

Mecz rozpoczął się od upadku w pierwszym biegu, który zanotował Viktor Trofimov. Z powtórki wykluczony został zawodnik miejscowego Orła, Norbert Kościuch, który według sędziego był sprawcą sytuacji. Drugi bieg spotkania przyniósł ze sobą kolejny upadek. Tym razem z torem bliżej zapoznał się Mateusz Tudzież i Jakub Sroka. Sędzia zdecydował o wykluczeniu młodzieżowca Orła z powtórki, w której także doszło do wypadku. Na torze wylądował Przemysław Giera, w którego niebezpiecznie wjechał Mateusz Tudzież. Giera został przewieziony do szpitala na badania, jednak nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji na temat stanu zdrowia rybnickiego juniora.

Reszta biegów przebiegała bardzo emocjonująco. Wynik oscylował cały czas blisko remisu. Dopiero w wyścigu jedenastym upadek zanotował Rune Holta wskutek błędu, który popełnił na prostej przeciwległej. W kolejnej gonitwie na torze wylądował Mateusz Dul. Młodzieżowiec Orła Łódź został wykluczony z powtórki biegu, przez co na torze walczył jedynie Logachev z Kościuchem. Zwycięstwo łodzianie przypieczętowali dopiero w biegu piętnastym.

Orzeł Łódź – 45 pkt

 1. Marcin Nowak – 8+1
 2. 10. Luke Becker – 6
 3. Norbert Kościuch – 5+2
 4. Brady Kurtz – 12+1
 5. Aleksandr Loktaev – 11+1
 6. Jakub Sroka – 0
 7. Mateusz Dul – 3
 8. Aleksander Grygolec – ns

ROW Rybnik – 43 pkt

 1. Kacper Gomólski – 5+2
 2. Sergiej Logachev – 6
 3. Viktor Trofimov – 8+2
 4. Rune Holta – 9
 5. Michael Jepsen Jensen – 12+1
 6. Mateusz Tudzież – 3
 7. Przemysław Giera – 0

 

Wiktoria Sztuka