eWinner 1. LŻ: wyrównane starcie w Gdańsku. Kapitalny występ Kulakova i Gomólskiego

Gdańskie Zdunek Wybrzeże na własnym obiekcie zmierzyło się z ROW-em Rybnik. Kibice obu ekip nie mogli narzekać na brak emocji w tym spotkaniu, a ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

Pierwszą serię startów otworzył upadek Kacpra Gomólskiego. Z powtórki biegu wykluczony został kapitan gdańskiego zespołu – Krystian Pieszczek. Bieg juniorski ku lekkiemu zaskoczeniu należał do Mateusza Tudzieża i Przemysława Giery. Rybniczanie nie mieli większych problemów w pokonaniu juniorów miejscowej drużyny. W dalszej części spotkania gdańszczanie starali się odpierać ataki zawodników ROW-u Rybnik, którzy w tym meczu musieli radzić sobie bez Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk uzyskał pozytywny test na koronawirusa. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 15. wyścigu, w którym na ostatnich metrach tuż przed linią mety rozpędzony Jakub Jamróg minął Sergieja Logacheva, doprowadzając do remisu.

Fenomenalnie w drugim meczu 2. rundy eWinner 1. LŻ zaprezentował się Viktor Kulakov (14), który był głównym ogniwem gospodarzy niedzielnego spotkania. Za to ze strony ROW-u Rybnik najwięcej punktów zdobył Kacper Gomólski (11+1) i Sergiej Logachev (9+1).

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 45 pkt

 1. Krystian Pieszczek – 4+1
 2. Rasmus Jensen – 11
 3. Jakub Jamróg – 11+1
 4. Michał Gruchalski – 1
 5. Viktor Kulakov – 14
 6. Piotr Gryszpiński – 1
 7. Alan Szczotka – 1+1
 8. Aleksandr Kajbuszew – 2+1

ROW Rybnik – 45 pkt

 1. Kacper Gomólski – 11+1
 2. Sergiej Logachev – 9+1
 3. Viktor Trofimov – 8+1
 4. Rune Holta – 7+2
 5. Błażej Wypior – 0
 6. Mateusz Tudzież – 8+1
 7. Przemysław Giera – 2+1

 

Wiktoria Sztuka