EWINNER 1. LŻ: Wygrana Cellfast Wilków Krosno. Spore zaskoczenie w Tarnowie

W ramach 13. rundy EWINNER 1. LŻ, Abramczyk Polonia Bydgoszcz na własnym obiekcie podjęła Cellfast Wilki Krosno. Gospodarze przegrali 37:41. Za to wysokie zwycięstwo odniosła Unia Tarnów, która zmierzyła się u siebie z drużyną Orła Łódź.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz chciała wygrać to spotkanie, aby zapewnić sobie miejsce w fazie play-off. Pomimo walki, nie udało się odnieść zwycięstwa. Mecz rozpoczął się od upadku Jana Kvecha, który zszedł z toru o własnych siłach. W powtórce, która odbyła się w pełnej obsadzie, jako pierwszy linię mety minął Tobiasz Musielak. Pierwsze równanie toru w tym spotkaniu odbyło się dopiero po ósmym biegu, co było spowodowane obawami przed opadami deszczu.

W biegu jedenastym doszło do poważnego upadku Grzegorza Zengoty, który opuścił tor w karetce. Jak podał klub z Bydgoszczy, kapitan Abramczyk Polonii przeszedł w szpitalu szczegółowe badania, które nie wykazały żadnych złamań. Przez opady deszczu spotkanie zakończyło się po biegu trzynastym, a najlepiej w tym meczu zaprezentował się Andrzej Lebedevs (10+1).

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 37 pkt

 1. Grzegorz Zengota – 5+1
 2. Daniel Jeleniewski – 7
 3. David Bellego – 8
 4. Andreas Lyager – 5
 5. Vadim Tarasenko – 8
 6. Wiktor Przyjemski – 3
 7. Nikodem Bartoch – 1+1
 8. Jewgienij Sajdullin – ns

Cellfast Wilki Krosno – 41 pkt

 1. Marko Lewishyn – 0
 2. Andrzejs Lebedevs – 10+1
 3. Tobiasz Musielak – 5
 4. Vaclav Milik – 7+1
 5. Mateusz Szczepaniak – 8
 6. Aleks Rydlewski – 4
 7. Jakub Janik – 1
 8. Jan Kvech – 6

Bonus: Cellfast Wilki Krosno – 92:75

Mecz w Tarnowie zakończył się sporym zaskoczeniem, bowiem gospodarze tego spotkania i jednocześnie ostatnia drużyna w tabeli EWINNER 1. LŻ, odniosła wysokie zwycięstwo nad Orłem Łódź. Pierwsza seria startów zakończyła się samymi zwycięstwami zawodników Unii Tarnów. Gospodarze po pierwszych czterech biegach mieli już szesnaście punktów przewagi. W dalszej części spotkania tarnowianie skutecznie zwiększali tę przewagę. Świetna dyspozycja zawodników ekipy gospodarzy sprawiła, że Unia Tarnów bez problemów odniosła wysoki triumf i zgarnęła także punkt bonusowy. Najlepiej podczas tego spotkania zaprezentowali się Rohan Tungate (13+1) i Brady Kurtz (13).

Unia Tarnów – 54 pkt

 1. Artur Mroczka – 8
 2. Mateusz Gzyl – ns
 3. Ernest Koza – 8+1
 4. Niels Kristian Iversen – 8+2
 5. Rohan Tungate – 13+1
 6. Dawid Rempała – 10+1
 7. Przemysław Konieczny – 3+1
 8. Piotr Świercz – 4

Orzeł Łódź – 36 pkt

 1. Brady Kurtz – 13
 2. Norbert Kościuch – 5+2
 3. Piotr Pióro – 0
 4. Marcin Nowak – 3+1
 5. Alexandr Loktaev- 5
 6. Mateusz Dul – 1
 7. Aleksander Grygolec – 0
 8. Luke Becker – 9+1

Bonus: Unia Tarnów – 94:86

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka