eWinner 1. LŻ: Wygrana Arged Malesa TŻ Ostrovii po ciężkim boju

27.07.2020 10:22

W ostatnim meczu 3. rundy eWinner 1. Ligi Żużlowej ostrowianie pokonali gości z Daugavpils. Gospodarzom zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Lokomotiv postawił duży opór i długo wynik kręcił się w okół remisu, a z kolei na przeszkodzie stawały opady deszczu.

W niedzielę odbył pojedynek pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp., a Lokomotivem Daugavplis. Niespodziewanie to goście, którzy przegrali wszystkie dotychczasowe mecze, dyktowali warunki na torze. Zawody zostały jednak wstrzymane i to aż dwa razy. Powodem były opady deszczu. Przed pierwszą przerwą wynik był remisowy – 24:24.

Po przerwie udało się odjechać jeden bieg, w którym gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo. Pogoda jednak znów spłatała figla i czekała nas dłuższa, niż poprzednio, przerwa w meczu. Po ponad godzinnej pauzie udało się wznowić zawody. Na torze tym razem lepiej prezentowali się gospodarze, którzy z biegu na bieg coraz bardziej odjeżdżali gościom z Łotwy.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 49:41. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Grzegorz Walasek, zdobywca 13 punktów i bonusa. Wśród gości najlepiej spisał się Wadim Tarasienko, który wystąpił w tym meczu na zasadzie gościa. Zdobył on 15 oczek w sześciu startach.