EWINNER 1. LŻ: ROW Rybnik z wygraną. Kolejna kontuzja w zespole Unii Tarnów

Fot. Arkadiusz Siwek

ROW Rybnik pewnie pokonał na własnym torze Unię Tarnów 55:35. Pechowo ten mecz zakończył się dla Nielsa Kristiana Iversena, który po upadku w swoim pierwszym starcie musiał udać się do szpitala.

Po kontuzjach Ernesta Kozy i Oskara Bobera odniesionych w ostatnim meczu w Ostrowie, Unia Tarnów musiała w ich miejsce znaleźć zastępstwo. Do składu powrócił Alexander Woentin, a do drużyny dołączył Dawid Lampart. Niestety w biegu 3. do kontuzjowanych kolegów dołączył niestety ponownie Niels Kristian Iversen, który po ostrym ataku Trofymova zahaczył o bandę i upadł na tor na przeciwległej prostej. Duńczyk został zabrany na noszach do szpitala, a sprawca wypadku, Trofymov, został ukarany żółtą kartką.

Goście tylko do połowy zawodów byli w stanie utrzymywać niedużą stratę punktową. Po 8. wyścigach było 28:20, ale kolejne dwa biegi to podwójne zwycięstwa rybniczan i strata powiększyła się do 16 punktów. Taki stan rzeczy pozwolił Markowi Cieślakowi dać szansę w tym spotkaniu debiutantowi – Leonowi Flintowi. Po stronie tarnowskiej w końcówce meczu wygrywać biegi byli w stanie Rohan Tungate i Dawid Lampart, przez co wynik utrzymywał się na podobnym poziomie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 55:35.

ROW Rybnik – 55 pkt

 1. Kacper Gomólski – 8+1
 2. Rune Holta – 14+1
 3. Sergei Logachev – 11+1
 4. Viktor Trofymov – 4+1
 5. Michael Jepsen Jensen – 14+1
 6. Kacper Tkocz – 0
 7. Mateusz Tudzież – 4
 8. Leon Flint – 0

Unia Tarnów – 35 pkt

 1. Rohan Tungate – 8
 2. Dawid Lampart – 8+1
 3. Artur Mroczka – 7
 4. Alexander Woentin – 6+2
 5. Niels Kristian Iversen – 0
 6. Przemysław Konieczny – 3+1
 7. Dawid Rempała – 3
 8. Piotr Świercz – ns

 

Bartosz Michalak