eWinner 1. LŻ: Rewanżowy triumf Orła Łódź

Nic nie stanęło na przeszkodzie, aby przełożone z soboty na niedzielę spotkanie na Moto Arenie w Łodzi zostało rozegrane. Miejscowy zespół Orła, po zaciętej walce pokonał, Zdunek Wybrzeże Gdańsk i zdobył także punkt bonusowy.

Sobotni wieczór w Łodzi miał stanąć pod znakiem ścigania w ramach 10. rundy eWinner 1. Ligi Żużlowej. Niestety, ale opady deszczu zmusiły organizatorów na przełożenie spotkania na niedzielne popołudnie. Tym razem nad łódzką Moto Areną gościło słońce i nic nie pokrzyżowało planów w spokojnym odjechaniu tego spotkania.

Początek meczu zapowiedział, że szykuje się bardzo zacięte starcie. Tak też się stało. Już w drugim biegu doszło do upadku jednego z młodzieżowców Orła ŁódźPiotra Pióro. W czwartym wyścigu z torem zapoznał się kolejny junior – Karol Żupiński. Na szczęście obu zawodnikom nic się nie stało i byli zdolni do dalszej jazdy. Do dziewiątego starcia łodzianie musieli cały czas odpierać ataki zawodników Zdunek Wybrzeża. Później gdańszczanie ewidentnie osłabli i Orzeł Łódź pognał w tym meczu po rewanżowe zwycięstwo i punkt bonusowy (91:89 w dwumeczu).

Orzeł Łódź – 52 pkt
9. Norbert Kościuch – 11+1
10. Marcin Nowak – 9
11. Daniel Jeleniewski – 5+1
12. Aleksandr Loktaev – 13
13. Rohan Tungate – 8+1
14. Aleksander Grygolec – 5+2
15. Piotr Pióro – 1
16. Mateusz Dul – ns

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 38 pkt
1. Krystian Pieszczek – 4+2
2. Rasmus Jensen – 6
3. Jacob Thorssell – 11+1
4. Robert Chmiel – 2
5. Peter Kildemand – 10
6. Karol Żupiński – 1
7. Piotr Gryszpiński – 4+1
8. Alan Szczotka – 0

Wiktoria Sztuka