EWINNER 1. LŻ: Remis w Gdańsku. Porażka Zdunek Wybrzeża w dwumeczu

Kolejne spotkanie 8. rundy EWINNER 1. Ligi Żużlowej odbyło się w Gdańsku, gdzie Zdunek Wybrzeże podjęło Arged Malesę Ostrów. Mecz był pełen dramaturgii i zakończył się remisem. Najlepszymi zawodnikami meczu byli Viktor Kulakov (12), Grzegorz Walasek (10+2) i Tomasz Gapiński (10+2).

Na otwarcie spotkania najlepiej spod taśmy wystrzelił Krystian Pieszczek, którego zacięcie chcieli dogonić Oliver Berntzon i Grzegorz Walasek. Pomimo to kapitan Zdunek Wybrzeża utrzymał prowadzenie, dorzucając na konto drużyny pierwsze punkty w tym meczu. Wyścig, otwierający spotkanie, ostatecznie zakończył się remisem. W gonitwie młodzieżowej bliżej z nawierzchnią zapoznał się Alan Szczotka, który upadł wskutek ataku Sebastiana Szostaka na pierwszym wirażu. Powtórka odbyła się w pełnej obsadzie, a na tablicy wyników pojawił się kolejny remis. Trzeci wyścig należał do miejscowych, a wygraną dowieźli Jakub Jamróg i Viktor Kulakov. Ostatni bieg w pierwszej serii zakończył się remisem, a na prowadzenie wysunęli się gospodarze, mając dwupunktową przewagę nad Arged Malesą Ostrów.

W dalszej części spotkania początkowo dominowali gospodarze, którzy po biegu trzynastym doprowadzili do remisu w dwumeczu. Pierwszy wyścig nominowany należał do zawodników Arged Malesy Ostrów. Cenne zwycięstwo dowieźli Sebastian Szostak i Patrick Hansen. W ostatnim biegu dnia doszło do upadku Krystiana Pieszczka, który upadł na tor po kontakcie z Grzegorzem Walaskiem, przez co zawodnik Zdunek Wybrzeża stracił szprychy. Powtórka wyścigu zakończyła się kolejnym zwycięstwem gości, co doprowadziło do remisu w tym spotkaniu, a ostrowianie zdobyli punkt bonusowy.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 45 pkt

 1. Krystian Pieszczek – 11+1
 2. Rasmus Jensen – 8+1
 3. Michał Gruchalski – 3
 4. Jakub Jamróg – 6+2
 5. Viktor Kulakov – 12
 6. Piotr Gryszpiński – 2+2
 7. Alan Szczotka – 3
 8. Lukas Fienhage – 0

Arged Malesa Ostrów – 45 pkt

 1. Oliver Berntzon – 5+1
 2. Daniel Kaczmarek – 0
 3. Grzegorz Walasek – 10+1
 4. Tomasz Gapiński – 10+2
 5. Nicolai Klindt – 2+1
 6. Sebastian Szostak – 8+1
 7. Kacper Grzelak – 1
 8. Patrick Hansen – 9

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka