EWINNER 1. LŻ: Remis w Gdańsku. Dobry występ Michała Gruchalskiego

Remisem zakończył się drugi półfinałowy mecz w EWINNER 1. Lidze Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzyło się na własnym obiekcie z drużyną Cellfast Wilków Krosno. Najskuteczniejszymi zawodnikami tego spotkania byli Mateusz Szczepaniak (13+1) i Jakub Jamróg (11).

Mecz rozpoczął się od dobrego startu Rasmusa Jensena, który zdołał utrzymać prowadzenie do końca biegu. Do Duńczyka chciał dołączyć Jakub Jamróg, który próbował uporać się z Tobiaszem Musielakiem, lecz bezskutecznie. Gonitwa młodzieżowa zakończyła się pewną wygraną młodzieżowców drużyny gospodarzy. Po pierwszych czterech biegach na tablicy pojawił się wynik 13:11 dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Dalsza część spotkania była bardzo wyrównana. Ekipa Cellfast Wilków Krosno po wyścigu szóstym zdołała doprowadzić do remisu (18:18), a po biegu dziewiątym objęła czteropunktowe prowadzenie. W gonitwie czternastej najlepiej wystartowała para gospodarzy, którą rozdzielił Tobiasz Musielak. Pomimo tego, gdańszczanie doprowadzili do remisu, a losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim wyścigu dnia, który zakończył się wynikiem 3:3.

Najwięcej punktów na konto Zdunek Wybrzeża Gdańsk zapisali Jakub Jamróg (11) i Michał Gruchalski (9+1). Za to ze strony Cellfast Wilków Krosno najlepiej zaprezentowali się Mateusz Szczepaniak (13+1) i Andrzej Lebedev (9+1).

Spotkanie rewanżowe pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 11 września o godz. 16:00. Transmisja LIVE w nSport+.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 45 pkt

 1. Rasmus Jensen – 8+2
 2. Krystian Pieszczek – 3+1
 3. Jakub Jamróg – 11
 4. Michał Gruchalski – 9+1
 5. Viktor Kulakov – 7
 6. Piotr Gryszpiński – 4+1
 7. Alan Szczotka – 3
 8. Kevin Juhl Pedersen – ns

Cellfast Wilki Krosno – 45 pkt

 1. Tobiasz Musielak – 8
 2. Mateusz Szczepaniak – 13+1
 3. Vaclav Milik – 7+1
 4. Patryk Wojdyło – 6
 5. Andzejs Lebedevs – 9+2
 6. Seweryn Orgacki – 1
 7. Aleks Rydlewski – 1
 8. Marko Lewiszyn – ns

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka