EWINNER 1. LŻ: Kolejne domowe zwycięstwo Cellfast Wilków Krosno

W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy Cellfast Wilków Krosno na własnym obiekcie podjęli kolejnego rywala. Tym razem miejscowa drużyna zmierzyła się z Orłem Łódź, wygrywając to spotkanie 49:40.

Tym razem pogoda nie przeszkodziła w tym, aby zgodnie z planem rozpocząć poniedziałkowe starcie. W biegu juniorskim doszło do upadku Jakuba Janika, który został wykluczony z powtórki biegu. Druga odsłona tego wyścigu przyniosła ze sobą kolejny upadek. Tym razem bliżej z nawierzchnią na ostatnim wirażu zapoznał się Mateusz Dul, który decyzją sędziego został wykluczony z kolejnej powtórki.

Reszta upadków miała miejsce w gonitwie szóstej, trzynastej i czternastej. Ku szczęściu każdy z zawodników zakończył spotkanie bez żadnych poważniejszych kontuzji. W dalszej części spotkania lepiej prezentowali się podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego. Świetna dyspozycja Mateusza Szczepaniaka (13), Tobiasza Musielaka (9+2) i Andzejsa Lebedevsa (12) poprowadziła gospodarzy do triumfu w tym spotkaniu. Za to ze strony gości najlepiej zaprezentował się Brady Kurtz (12).

Cellfast Wilki Krosno – 49 pkt

 1. Tobiasz Musielak – 9+2
 2. Mateusz Szczepaniak – 13
 3. Patryk Wojdyło – 4
 4. Vaclav Milik – 7+1
 5. Andzejs Lebedevs – 12
 6. Jakub Janik – 0
 7. Bartosz Curzytek – 4
 8. Aleks Rydlewski – ns

Orzeł Łódź – 40 pkt

 1. Marcin Nowak – 3+1
 2. Norbert Kościuch – 6
 3. Brady Kurtz – 12
 4. Luke Becker – 9
 5. Vladimir Borodulin -4
 6. Mateusz Dul – 4+1
 7. Jakub Sroka – 2
 8. Piotr Pióro – ns

Tego dnia miało odbyć się także spotkanie w ramach 2. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, w którym Aforti Start Gniezno miał podjąć Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, spotkanie zostało przełożone, a termin nie jest jeszcze znany.

 

Wiktoria Sztuka