EWINNER 1. LŻ: Emocje w Gnieźnie i Ostrowie

21.06.2021 11:03

Kolejna porażka Unii Tarnów, porażka dotychczasowych liderów z Krosna i emocje do samego końca w Gnieźnie i Ostrowie. Z kolei ROW Rybnik wskoczył na 1. miejsce w tabeli. Tak wyglądała 10. runda w EWINNER 1. Lidze.

Unia Tarnów do spotkania z ROW-em Rybnik przystąpiła bez kontuzjowanych: Iversena, Kozy i Bobera, co stawiało gości jako faworytów w tym spotkaniu. Aż do 13. biegu rybniczanie prowadzili jedynie 6 punktami, a tarnowianie mogli liczyć na sprawienie niespodzianki. Dwa ostatnie wyścigi to jednak pokaz siły ROW-u i mecz zakończył się wynikiem 38:52.

Bonus: ROW Rybnik (107:73)

Pierwsza seria meczu w Gdańsku ustawiła całe spotkanie. Wynik 17:7 po 4. biegach dla gospodarzy, pozwolił im kontrolować przebieg spotkania. Goście próbowali walczyć, ale tego dnia Wybrzeże było po prostu lepsze. W zespole gości można wyróżnić Tobiasza Musielaka, który zdobył dla swojego zespołu 12 punktów i bonus.

Bonus: Zdunek Wybrzeże Gdańsk (96:84)

Do Gniezna udali się żużlowcy z Bydgoszczy. Od początku goście przejęli inicjatywę i po 5. biegach prowadzili już 19:11. W połowie spotkania nic nie wskazywało na to, że losy tego spotkania będą rozstrzygały się w ostatnim wyścigu. Gospodarze, w drugiej części meczu, odrobili właściwie wszystkie straty. Przed biegami nominowanymi Abramczyk Polonia Bydgoszcz prowadziła 40:38. Biegi nominowane nie zmieniły już sytuacji i goście wygrali właśnie różnicą dwóch punktów. Do zwycięstwa poprowadził ich tercet JeleniewskiTarasenkoGała.