EWINNER 1. LŻ: Cellfast Wilki z wysoką wygraną w Gnieźnie

W kolejnym spotkaniu w ramach 6. rundy EWINNER 1. Ligi Żużlowej, Aforti Start Gniezno na własnym obiekcie podjął drużynę Cellfast Wilków Krosno. Po benefisie upadków i długich zmaganiach, ostatecznie to przyjezdni triumfowali w pierwszej stolicy Polski 50:38.

Spotkanie na gnieźnieńskim torze otworzył remis. Pewne trzy punkty w pierwszym biegu dowiózł Tobiasz Musielak, którego atakował Timo Lahti. W wyścigu młodzieżowym doszło do kraksy. Na drugim wirażu trzeciego okrążenia panowanie nad swoim motocyklem stracił Mikołaj Czapla, po czym na tor razem z zawodnikiem Aforti Startu Gniezno upadł także Aleks Rydlewski i Bartosz Curzytek. Z powtórki biegu wykluczony został Czapla. Cała trójka młodzieżowców o własnych siłach wstała z toru i udała się do parku maszyn. Od piątego do jedenastego biegu spotkanie obfitowało w kolejne upadki. Po wypadkach, Aleks Rydlewski i Oskar Fajfer nie byli zdolni do dalszej jazdy w meczu. W ramach rezerwy zwykłej w miejsce Rydlewskiego w gonitwie dwunastej pojawił się Jakub Janik. Za Fajfera w biegu trzynastym w ramach rezerwy taktycznej pojechał Peter Kildemand, który do mety zdołał dowieźć jeden punkt.

Pierwszy z biegów nominowanych biegów zakończył się zwycięstwem przyjezdnych (4:2), a trzy punkty na konto drużyny z Krosna dorzucił Patryk Wojdyło. Ostatnia gonitwa dnia zakończyła się remisem, a bliżej z nawierzchnią zapoznał się Mateusz Szczepaniak, który po chwili o własnych siłach wstał z toru i przejechał linię mety jako ostatni.

Aforti Start Gniezno – 38 pkt

 1. Peter Kildemand – 8+1
 2. Frederik Jakobsen – 12
 3. Timo Lahti – 9+1
 4. Mirosław Jabłoński – 0
 5. Oskar Fajfer – 4
 6. Mikołaj Czapla – 1
 7. Marcel Studziński – 4
 8. Kevin Fajfer – 0

Cellfast Wilki Krosno – 50 pkt

 1. Tobiasz Musielak – 14+1
 2. Mateusz Szczepaniak – 8+2
 3. Daniel Jeleniewski – 6
 4. Patryk Wojdyło – 10+2
 5. Andzejs Lebedevs– 8
 6. Bartosz Curzytek – 2+1
 7. Aleks Rydlewski – 2
 8. Jakub Janik – 0

 

Wiktoria Sztuka