EWINNER 1. LŻ: Arged Malesa z wygraną. Kontuzja Berntzona

Fot. Patryk Kowalski

Pierwsze spotkanie pomiędzy drużynami z Rybnika i Ostrowa zakończyło się zwycięstwem tych drugich. Arged Malesa wygrała w Rybniku 45:44 i drużyna Mariusza Staszewskiego mocno zbliżyła się do udziału w finale EWINNER 1. Ligi.

Pierwsze wyścigi spotkania układały się bardzo wyrównanie. Po pierwszej serii startów goście prowadzili 13:11, choć to prowadzenie mogło być wyższe. Wyścig 4. zakończył się podwójnym zwycięstwem Gapińskiego i Szostaka, jednak po wyścigu Gapiński został wykluczony i senior Arged Malesy otrzymał żółtą kartkę za stworzenie niebezpiecznej sytuajci przy ataku na Trofymova. Na półmetku zawodów ostrowianie prowadzili już 23:19, a wszystko dzięki znakomitej dyspozycji Nicolai’a Klindta i juniora – Jakuba Krawczyka. Obaj zawodnicy po dwóch startach byli jedynymi niepokonanymi na torze.

Niestety nie wszyscy żużlowcy Arged Malesy zaliczą mecz w Rybniku do udanych. Po 10. biegu, i upadku, niezdolny do dalszej jazdy był Oliver Berntzon. Ten wyścig okazał się feralny dla gości, bo taśmy dotknął również Szostak i ROW wygrał go 5:0, dzięki czemu gospodarze objęli po raz pierwszy w tym meczu prowadzenie 30:29. Ostatecznie, dzięki podwójnej wygranej w 14. biegu, i świetnej jeździe defensywnej w ostatnim wyścigu Tomasza Gapińskiego, to Arged Malesa wygrała pierwsze spotkanie półfinałowe w Rybniku 45:44.

ROW Rybnik – 44 pkt

 1. Pontus Aspgren – 8+2
 2. Viktor Trofymov – 5
 3. Michael Jepsen Jensen – 11+2
 4. Kacper Gomólski – 4
 5. Rune Holta – 13
 6. Paweł Trześniewski – 1
 7. Mateusz Tudzież – 2
 8. Kacper Tkocz- ns

Arged Malesa Ostrów – 45 pkt

 1. Nicolai Klindt – 7+1
 2. Patrick Hansen – 9
 3. Grzegorz Walasek – 7+2
 4. Tomasz Gapiński – 9+1
 5. Oliver Berntzon – 2
 6. Sebastian Szostak – 4
 7. Jakub Krawczyk – 7+1
 8. Jakub Poczta – ns

 

Bartosz Michalak