EWINNER 1. LŻ: Arged Malesa Ostrów z wysokim zwycięstwem

Arged Malesa Ostrów triumfowała na własnym obiekcie. Tym razem miejscowa drużyna podjęła Aforti Start Gniezno w ramach zaległej 2. rundy EWINNER 1. Ligi Żużlowej. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Tomasz Gapiński (13).

Spotkanie otworzył upadek Olivera Berntzona, który został wykluczony. W powtórce pierwszego wyścigu Grzegorz Walasek starał się dogonić Mirosława Jabłońskiego, jednak ostatecznie do mety trzy punkty dowiózł zawodnik Aforti Startu Gniezno. Bieg młodzieżowy była pewną wygraną Sebastiana Szostaka i Jakuba Poczty, dla którego był to dopiero drugi mecz w EWINNER 1. Lidze Żużlowej. Po pierwszej serii startów gospodarze spotkania posiadali na swoim koncie ośmiopunktowe prowadzenie (16:8).

Reszta meczu była zdecydowaną dominacją gospodarzy. Miejscowy Arged Malesa Ostrów przed biegiem jedenastym miał nad Aforti Startem Gniezno aż dwudziestopunktową przewagę. W gonitwie jedenastej pierwszy raz w tym sezonie na torze pojawili się Daniel Kaczmarek i Philip Hellstroem-Baengs. Biegi nominowane należały do gospodarzy, którzy bez żadnych problemów pognali po swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach EWINNER 1. LŻ.

Arged Malesa Ostrów – 59 pkt

 1. Grzegorz Walasek – 8
 2. Tomasz Gapiński – 13
 3. Oliver Berntzon – 9
 4. Daniel Kaczmarek – 3
 5. Nicolai Klindt – 11
 6. Jakub Poczta – 3+1
 7. Sebastian Szostak – 4
 8. Patrick Hansen – 8+4

Aforti Start Gniezno – 31 pkt

 1. Kevin Fajfer – 2+1
 2. Frederik Jakobsen – 9
 3. Mirosław Jabłoński – 5+1
 4. Timo Lahti – 7
 5. Oskar Fajfer – 6
 6. Marcel Studziński – 1
 7. Mikołaj Czapla – 0
 8. Philip Hellstroem-Baengs – 1

 

Wiktoria Sztuka