EWINNER 1. LŻ: Abramczyk Polonia z wygraną. Świetny występ Kurtza i Kościucha

Kolejne spotkanie w 8. rundzie EWINNER 1. Ligi Żużlowej odbyło się w Bydgoszczy. Tam miejscowa Abramczyk Polonia podjęła Orła Łódź i odniosła zwycięstwo 48:42. Najlepiej w tym spotkaniu zaprezentowali się David Bellego (12+2), Brady Kurtz (13+1) i Norbert Kościuch (13+1).

Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczęło się od wystrzelenia spod taśmy pary Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Za bydgoszczanami jechał rozpędzony Brady Kurtz, który na czwartym okrążeniu zdołał wyprzedzić Vadima Tarasenko, przebijając się na drugą pozycję. W biegu młodzieżowym doszło do pierwszego upadku w tym meczu. Na pierwszym wirażu na torze wylądował Mateusz Dul, który po chwili wstał z toru i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Sędzia zadecydował o powtórce w pełnej obsadzie, w której cenne pięć punktów dowieźli miejscowi juniorzy. Po pierwszej serii startów na prowadzenie wysunęli się zawodnicy Abramczyk Polonii (16:8).

W dalszej części spotkania goście próbowali zmniejszać straty do gospodarzy, jednak nieco lepiej prezentowali się bydgoszczanie. W pierwszym biegu nominowanym padł remis, a ostatni wyścig dnia zakończył się na korzyść Orła Łódź. Na konto łodzian cenne trzy punkty dorzucił Norbert Kościuch, który oddalił się od reszty stawki i dowiózł do mety pewne zwycięstwo.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 48 pkt

 1. Vadim Tarasenko – 5
 2. Adrian Gała – 4+1
 3. David Bellego – 12+2
 4. Grzegorz Zengota – 10+1
 5. Andreas Lyager – 11
 6. Nikodem Bartoch – 2+1
 7. Wiktor Przyjemski – 4
 8. Jewgienij Sajdullin – ns

Orzeł Łódź – 42 pkt

 1. Brady Kurtz – 13+1
 2. Norbert Kościuch – 13+1
 3. Luke Becker – 6+2
 4. Marcin Nowak – 4+1
 5. Aleksandr Loktaev– 1
 6. Mateusz Dul – 5
 7. Jakub Sroka – 0
 8. Piotr Pióro – ns

 

Wiktoria Sztuka