eWinner 1. Liga Żużlowa z zielonym światłem na rozpoczęcie rozgrywek

Fot. Arkadiusz Buczyński
Fot. Arkadiusz Buczyński

Dobre informacje odnośnie sezonu 2020 na pierwszoligowym szczeblu rozgrywek w Polsce. Jak informuje portal polskizuzel.pl, eWinner 1. Liga Żużlowa otrzymała zgodę na rozpoczęcie zmagań, a początek rywalizacji zaplanowany został na 11 lipca – miesiąc po starcie PGE Ekstraligi.

Właśnie otrzymaliśmy zielone światło – poinformował Prezes PZM Michał Sikora. – Pragnę przy tym serdecznie podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Pani Minister Sportu Danucie Dmowskiej – Andrzejuk za partnerskie podejście i decyzję, która bardzo ucieszyła całe żużlowe środowisko – dodał w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

W tej chwili nie ma już zatem żadnych przeszkód, żeby sezon w eWinner 1. Lidze mógł się rozpocząć. Podstawą prawną jest w tym przypadku Rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja 2020 roku. – To oznacza, że możemy już oficjalnie ruszać z przygotowaniami do rozgrywek – zaznaczył Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Na ten moment pierwsza liga otrzymała zgodę na rozpoczęcie sezonu bez udziału publiczności. – Kiedy wysyłaliśmy dokumenty do Ministerstwa, otaczająca nas rzeczywistość była zupełnie inna. Wtedy nie było jeszcze tematu powrotu kibiców na trybuny. Tak naprawdę pojawił się on w miniony piątek. W związku z tym już tego samego dnia złożone zostały kolejne dokumenty, które dotyczą rozgrywek wszystkich polskich lig i imprez indywidualnych. Doskonale rozumiemy, że dla klubów obecność fanów na trybunach ma ogromne znaczenie – podsumował Michał Sikora.

Źródło: polskizuzel.pl