eWinner 1. Liga Żużlowa z planem startu 11 lipca

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

W czasie programu Dobry Wieczór. Speedway przekazano nowe informacje dotyczące eWinner 1. LŻ. Rozpoczęcie pierwszoligowych zmagań zostały zaplanowane na 11 lipca. W przyszłym tygodniu zostaną przekazane do Ministerstwa Sportu wszystkie potrzebne dokumenty, a drużyny startujące w rozgrywkach wyraziły chęć rozpoczęcia zmagań bez udziału publiczności.

Musimy najpierw dokończyć przygotowania wszystkich dokumentów, które w przyszłym tygodniu składamy do Ministerstwa Sportu z prośbą o zezwolenie na rozpoczęcie sezonu eWinner 1. LŻ i nie tylko, bo także imprez pod egidą FIM, FIM Europe i PZM. Wszystkie kluby zadeklarowały chęć jazdy w sezonie 2020 bez udziału publiczności, łącznie z drużyną z Daugavpils. Tutaj musimy poczekać na informacje dotyczące otwarcia wszystkich granic – powiedział Zbigniew Fijałkowski.

Nie wiadomo na razie, czy w sezonie zostaną rozegrane rundy play-off, zależy to od decyzji rządowych. Wiceprzewodniczący GKSŻ w czasie programu poinformował także, że Platforma CANAL+ będzie transmitować na żywo dwa spotkania eWinner 1. Ligi Żużlowej w każdej kolejce. – Ustaliliśmy wspólnie z Platformą CANAL+, że będą transmitowane dwa mecze w sobotę na żywo. Godziny są do ustalenia jeszcze – wyjaśnił gość w programie.

Jak informuje strona polskizuzel.pl, Od 6 do 11 czerwca ma zostać otwarte „okienko transferowe” na podpisywanie aneksów przez kluby pierwszoligowe. Dodatkowo nadal nie zapadły decyzje, dotyczące rozegrania 2. Ligi Żużlowej.