eWinner 1. Liga Żużlowa: porozumienia i przygotowania do sezonu

Fot. Arkadiusz Buczyński
Fot. Arkadiusz Buczyński

Przez pandemię, spowodowaną wirusem COVID-19, pierwsze zmagania klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej rozpoczną się 11 lipca. Z tego też powodu Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpoczęło podpisywanie porozumień finansowych z zawodnikami, tak samo jak w zespole z Torunia.

W eWinner 1. Lidze Żużlowej do tej pory najgłośniejszą wiadomością był udział Adriana Miedzińskiego z eWinner Apatora Toruń w zmaganiach o punkty w PGE Ekstralidze w formie gościa drużyny PGG ROW Rybnik.

 eWinner 1 LŻ rusza dopiero za miesiąc, PGE Ekstraliga szybciej więc mam możliwość przetarcia się szybszego z czołówką zawodników. Przy tym całym nieszczęściu, które nas spotkało w tym roku, jedyny plus jest taki, że można pojechać jako gość więc z tego skorzystałem – powiedział zawodnik na łamach portalu row.rybnik.com.pl.

Właściciel toruńskiego klubu, Przemysław Termiński poinformował także, że osiągnięto porozumienie ze wszystkimi żużlowcami zespołu i zostali potwierdzeni do startów.

Cała drużyna potwierdzona. Ruszamy 11 lipca. #gramydalej #rokproby 🤞💪

Opublikowany przez Przemysława Termińskiego Piątek, 5 czerwca 2020

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ukrywało, że zależy im na jak najszybszej i klarownej sytuacji z zawodnikami. W poniedziałek 8 czerwca klub podpisał aneks do umowy z Kacprem Gomólskim, następnie z  Krystianem Pieszczkiem i Karolem Żupińskim. W środę 10 czerwca gdański klub podpisał także aneksy z kolejnymi dwoma żużlowcami – Rasmusem Jensenem i Mikkelem Bechem, dla którego będzie to trzeci sezon w barwach zespołu.

Kibice Abramczyk Polonii Bydgoszcz mają inny powód do radości. Muzeum Bydgoskiego Sportu Żużlowego zostanie zainaugurowane 1 lipca w Operze Nova, gdzie będzie można obejrzeć wystawę „90 lat Bydgoskiego Sportu Żużlowego” autorstwa Jarosława Gamszeja. Oprócz klubowych wiadomości, żużlowcy chwalą się pierwszymi treningami na torze.  Adrian Cyfer broniący barw Arged Malesa TŻ Ostrovia wspomniał, że był to długo wyczekiwany powrót na żużlowy obiekt.

Rozpoczęcia ligowych rozgrywek nie może doczekać się także Mirosław Jabłoński z Orła Łódź….

…czy Frederik Jakobsen z Car Gwarant Star Gniezno.

View this post on Instagram

👔

A post shared by FREDERIK JAKOBSEN🇩🇰 (@frederikjakobsen41) on

Julia Pożarlik