EWINNER 1. Liga Żużlowa: Krosno górą

W zaległym spotkaniu 2. rundy eWinner 1.Ligi Cellfast Wilki Krosno pokonały Abramczyk Polonii Bydgoszcz 51:38. Liderami gospodarzy byli Tobiasz Musielak (12+1) i Patryk Wojdyło (11+2).

Spotkanie w Krośnie rozpoczęło się z ponad godzinnym opóźnieniem ze względu opady deszczu. Na szczęście udało się przygotować nawierzchnię, która umożliwiła zawodnikom rywalizację.

Od początku niewielką przewagę mieli gospodarze i po pierwszej serii prowadzili 13:10. W biegu 4. na tor upadł Błażykowski i defekt motocykla zaliczył Saidullin. Rosjanin mając do pokonania jeszcze  jedno okrążenie, przebiegł je w całości, by móc zapunktować w tym wyścigu. Goście cały czas trzymali kontakt z drużyną Cellfast Wilków Krosno, dzięki parze Tarasenko-Zengota, która dwukrotnie potrafiła wygrać podwójnie. W ostatniej serii przed biegami nominowanymi gospodarze zbudowali jednak bezpieczną przewagę, która zapewniała kolejne ligowe zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje wykluczenie w pierwszym starcie Vadima Tarasenko. Bydgoszczanin nie miał deflektora przy motocyklu, a punkty zostały mu odebrane po zakończonym wyścigu.

Cellfast Wiliki Krosno – 51 pkt

 1. Tobiasz Musielak – 12+1
 2. Mateusz Szczepaniak – 5
 3. Patryk Wojdyło – 11+2
 4. Vaclav Milik – 9
 5. Andzejs Lebedevs – 9+1
 6. Aleks Rydlewski – 2+1
 7. Bartosz Curzytek – 3
 8. Jakub Janik – 0

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 38 pkt

 1. Vadim Tarasenko – 12+1
 2. Grzegorz Zengota – 10+1
 3. David Bellego – 4
 4. Hubert Gąsior – ns
 5. Andreas Lyager – 7+1
 6. Mateusz Błażykowski – 0
 7. Nikodem Bartoch – 3
 8. Evgenii Saidullin – 2+1

Bartosz Michalak